Yurttan fakültede ki internete erişmek mümkün mü?

Merhabalar KYK Yurdunda kalıyoruz ve yurdumuz okuduğum mühendislik fakültesine bayağı bir yakın. Yaklaşık 4-5 Duvar ve 200 Metre uzaklıkta kalıyor. Pahalı Wifi Range Extender’ların bu işi göremediğini düşündüm. Acaba bu iş çözebilecek bir cihaz bulabilir miyiz ? Sizin önerileriniz nelerdir 4-5 arkadaşız :thinking:

sanmıyorum hocam bende zamanında aynı durumdan muzdariptim

Aslında o cihazlar (ucuzları bile) iş görür ama konumu çok çok önemli. Modemle kullanılacak ortam arasındaki uzaklığın tam ortasında yer almalı verimli çalışabilmesi için. Ayrıca cihazı ana modeme bağlayabiliyor da olmanız lazım. Fakülte interneti buna izin verir mi vermez mi o da ayrı konu. Madem 4-5 kişisiniz aranızda para toplayıp birinize hat internet paketi alıp paylaşarak kullanabilirsiniz belki ama günümüzde 1-2 GB sırf internet paketi bile 80-90 lirayı aşmış durumda… Kolay gelsin işiniz zor.

superbox gibi cihazlarda leş durumda o kadar kötüler ki, hat açtırmak istesek de durum dediğiniz gibi ne yazık ki

Teknik olarak yayın genişleticiler ile yapılabilir ama hiç verimli olmayacağını düşünüyorum. Verimli olacak sistemler direkt ağa bağlanmalı ama onu da siz yapamazsınız bilgi işlem yapmalı.

1 Like