Yunohost sunucusunda "There's been a suspiciously high number of authentication failures recently." sorunu

Merhaba, Yunohost kullan─▒yorum ve birka├ž g├╝nd├╝r sunucumdan ┼č├Âyle bir uyar─▒ al─▒yorum. Ne yapmal─▒y─▒m? Yard─▒mlar─▒n─▒z─▒ bekliyorum.

=================================
Base system (basesystem)
=================================

[WARNING] There's been a suspiciously high number of authentication failures recently. You may want to make sure that fail2ban is running and is correctly configured, or use a custom port for SSH as explained in https://yunohost.org/security.

Merhaba foruma ho┼č geldiniz. ─░ki-├╝├ž farkl─▒ ┼čekilde bunu ├ž├Âzebilirsiniz. Sunucunuza ssh ba─člant─▒n─▒z vard─▒r diye tahmin ediyorum. Fail2ban arac─▒n─▒ y├╝kleyip 2-3 denemeden sonra IP ban atmas─▒n─▒ sa─člayabilirsiniz. Belirli kullan─▒c─▒/anahtar kombinasyonu d─▒┼č─▒nda giri┼če hi├ž izin vermeyebilirsiniz. SSH portunu alakas─▒z bir port ile de─či┼čtirebilirsiniz. Crowdsec+Endlessh kurulumu yap─▒p en g├╝zelinden rahat edebilirsiniz. Ben sonuncusunu di─čerleri ile birle┼čtirip ├Âyle kullan─▒yorum.

4 Likes

Cevab─▒n─▒z i├žin te┼čekk├╝r ederim. Fail2ban loglar─▒na bakt─▒─č─▒mda birka├ž cihazdan brute force yedi─čimi ├Â─črendim. :melting_face: SSH portunu da de─či┼čtirdim ancak son ├Ânerinizi biraz ara┼čt─▒rmam gerek. Onun d─▒┼č─▒nda problem yok, te┼čekk├╝rler :slightly_smiling_face:

3 Likes