YT-DLP'yi Windows'ta Açamıyorum, Ne yapmalıyım?

Youtube de dahil olmak üzere bir çok siteden video veya playlist indirmek istediğim için bu forumda biraz araştırma yaptım ve ‘yt-dlp’ adında bir proje ismine denk geldikten sonra direkt githubtan buldum ve win.zip dosyasını indirdim. Ama .exe dosyasını açmaya çalıştığımda
image
hatasını alıyorum, ne yapabilirim?

Ek bilgi butonuna tıklayıp yine de çalıştır butonuna tıklamanız gerekiyor. Veyahut güvenlik kısmında beyaz listeye ekleyebilirsiniz.

Uzun zamandır windows yüzüne bakmadım. Değişmiş olabilir.

Üstelik yt-dlp uygulaması komut satırı uygulamasıdır. Arayüzü yoktur. Yt-dlp için arayüz forkları vardır. Bununla alakalı bir konu bulunuyor idi. Bulursam editlerim.

YouTube’dan video indirici

2 Likes

Bağlantıda verdiğim github sayfasında bir .zip var birde min.exe var. İkisi arasındaki fark nedir? her ikisini indiridğimde birisinde tüm dosyalar var ve min’de ise sadece exe dosyası mevcut.

Konuda grafik arayüzü projeside var diyor, hangisini tercih etmeliyim?

Birisinde tüm işletim sistemleri ve versiyonlar için var. Diğerinde sadece windows ve minimum özellikte var.

:frowning: Güvenilir mi acaba?

Dogru yerden indirdiysen evet. Belki dosyalara eristigi icin virus olarak isaretlenmistir.

Githubda orijinal repo olduğu için güvenilirdir ama isterseniz kendiniz de derleyebilirsiniz. Büyük ihtimalle yt-dlp internetten veri çektiği için trojan olarak gördü.
https://github.com/kannagi0303/yt-dlp-gui

Bunun gibi diğer gui forkları deneyebilirsiniz. Ama yt-dlp, yt-dl projesinin üzerine eklemeler ve iyileştirmeler yapılmış halidir. Yt-dlp kullanmanızı öneririm.

1 Like

Her ikinizin cevapları için teşekkürler verdiğiniz diğer sayfadaki yazılanları okudum. Orada “youtube-dl” ve “yt-dlp” var hangisini öneririsiniz? youtube-dlp githubda daha popüler gibi dönüyüor 126K yıldızı var.

1 Like

yt-dlp, yt-dl projesinin üzerine eklemeler ve iyileştirmeler yapılmış halidir. Yt-dlp kullanmanızı öneririm. Yt-dlp ile yt dışında dosyalar da indirilebiliyor.

2 Likes

Windows smartscreen lisansı olmayan yazılımlarda genelde bu hatayı verir. Gidermenin tek yolu yazılım sahibinin yıllık 359$ a smartscreen lisansı almasıdır. Virustotal sonucunda ise genelde bilinmeyen sınıfta kalmış antivirüslerin uyarı verdiğini görüyoruz. Uyarı sayısının az olması sebebiyle false positive(yanlış alarm) olduğunu söyleyebiliriz. Tabikii dediklerim dosyaları orijinal repodan indirdiğiniz sürece geçerlidir.

3 Likes

youtube-dl eskimistir, yt-dlp daha yeni versiyonudur. yt-dlp en iyi secenektir.

1 Like

direkt winget (windowsun package manageri) kullanarak hızlı ve güvenli bir biçimde yt-dlp ve çoğu uygulamayı tek komut ile indirip, kurup çalıştırabilirsin.

Winget kurulumu için şuradan biraz aşağı kaydırıp .msixbundle uzantılı kurulum dosyasını indirip kurman yeterli:

daha sonrasında windows powershell -ya da daha iyisi windows terminal- i açıp

winget find yt-dlp komutu ile aradığın paketin repodaki tam adını bulduktan sonra

winget install yt-dlp.yt-dlp (paketin repodaki tam adı) komutunu çalıştırırsan powershell senin için gerekli paketi indirip kurar, hatta bir “alias” da ekleyip yt-dlp komutu ile terminalde kullanabilmeni de sağlar.

1 Like

Yazılıma güveniyorsan Ek Bilgi kısmına bas yeni bir buton gelecek oradan devam edebilirsin.