YoWhatsapp zararlı yazılımı hakkında başımdan geçenler

Selamlar karşılaştığım bir durumu paylaşmak istiyorum.
Anneannemin whatsapında bir süredir sıkıntı vardı fakat köyde olduğu için ilgilenememiştim bu akşam bakma fırsatım oldu ve ilk gözüme çarpan şey telefondaki YoWhatsapp uygulamasıydı uygulamayı açtığımda normal whatsapp numara giriş ekranı karşıma çıktı numarayı girip devam etmeye çalıştığımda ise karşılaştığım manzara fotoğraftaki gibiydi:

daha sonra YoWhatsapp uygulamasını silip normal Whatsapp uygulamasını play store üzerinden indirdim numarayı girdim ve aynı ekran ile karşılaştım. Şimdilik sadece gözden geçirme talebi gönderdim dönüş yapılmasını bekliyorum. konuyla ilgili araştırma yaptığımdaysa Kaspersky’ın makalesine denk geldim: YoWhatsApp: Virüslü bir WhatsApp modifikasyonu. Ayrıca İnfinix markalı telefonlarda bu uygulamanın kendi kendine inmesi gibi sonrunlarda varmış. Konuyla ilgili görüşlerinizi merak ediyorum ayrıca anneannemin whatsapp hesabını kurtarmak için ne yapabilirim? tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu WhatsApp istemcisi otomatik telefona yüklü mü gelmiş yani? Çok ilginç…

Muhtemelen numara bayraklanmıştır o yüzden bu hatayı resmi istemcide de alıyor olabilirsin. Zararlı bir uygulamaysa tavsiyem gerekli yedeklemeleri aldıktan sonra telefona factory reset atmak olur. Ne olur ne olmaz.

1 Like

Gerekeni yapmışsın. Geri dönüşlerini bekle. Dönmezlerse tekrar dene.

Telefonda normal yüklü geliyorsa debloat atmayı deneyebilirsin.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.