Youtube tekel olursa

Evet arkada┼člar bu da geldi youtubeda 60hz videoyu unutun art─▒k

Bu arada benim bilgisayar 144hz destekliyor yok mu 60hz ve ├╝st├╝ video payla┼čabilinen bir platform?

Bu arada bu videoda s─▒k─▒nt─▒ olmuyor muhtemelen belirli bir tarihten sonra y├╝klenen videolarda da oluyor ya da yeni y├╝kelenen videolarda
Nedenini net olarak anlayamad─▒m.

Hocam Hocam youtube 60 fps desteklemiyor ne yapmal─▒y─▒z?

├çok g├╝zel bir konuya de─čindin aferin xD.

Bu t├╝r k─▒s─▒tlamalar eklentiler, baz─▒ site ve uygulamalar ile ├ž├Âz├╝lebiliyor.

Ad─▒n─▒ hat─▒rlam─▒yorum ama bir site download linkinden videoyu ├žekip stream ediyordu ama player ─▒ farkl─▒yd─▒.

┼×imdi bakt─▒m da siteyi bulamad─▒m sen bakars─▒n.

├ľncelikle hz ile videoÔÇÖnun alakas─▒ olmad─▒─č─▒ gibi g├Âsterdi─čin se├ženek sadece daha y├╝ksek bitrate ile oynatma se├žene─čini kullan─▒c─▒lara sunuyor.

Ayr─▒ca Flood yapmadan ard─▒ ard─▒na mesaj g├Ândermektense tek mesajda toplarsan mesajlar─▒n─▒ seviniriz.

4 Likes

Evet bitrate ve hz farkl─▒ olaym─▒┼č, te┼čekk├╝rler bilgilendirme i├žin

Akademilink videolar─▒n─▒ ben de biliyorum hatta bir videosunun alt─▒na ba┼čtaki diksiyon katili k─▒z─▒ ├žok mu arad─▒n─▒z diye yazd─▒m yay─▒ndan kald─▒rd─▒lar yorumumu. T├╝rk├žeye sayg─▒ arkada┼čÔÇŽ

Konuya gelirsek; kapitalist sistemden her ┼čey beklenir. Benim en beklemedi─čim ve can al─▒c─▒ nokta olarak g├Ârd├╝─č├╝m bir nokta var: Bilin├žsiz ve savurgan kullan─▒c─▒lar. Ben telefona ├žok bakm─▒yorum arayay─▒m i┼čimi g├Ârs├╝n yeter deyip iphoneÔÇÖa ko┼čanlar, her t├╝rl├╝ i┼čini google chrome ile halledenler(ki pazar pay─▒ %90ÔÇÖlarda herifin) kapitalist sisteme k├Âle olmaya raz─▒ ├žok b├╝y├╝k kesim var yani ┼ča┼č─▒rmay─▒n. Kullan─▒c─▒ kesimi raz─▒ olduktan sonra donuna bile g├Âz dikerler. G├Âz dikmekle kalmay─▒p para ├Âdedip sana indirirler bileÔÇŽ Kullan─▒c─▒ kesimi ak─▒llanmad─▒k├ža i┼čimiz ya┼č.

1 Like

Bu konu daha ├Ânce ┼ču g├Ânderide konu┼čulmu┼čtu. L├╝tfen konu a├žmadan ├Ânce ├Ânceki g├Ânderileri okumaya ve/veya k─▒sa bir aratma ile daha ├Ânce bu konu a├ž─▒lm─▒┼č m─▒ diye kontrol etmeye dikkat edelim.

Uzun bir cevap isterseniz de daha ├Ânce o konuda verdi─čim cevab─▒ al─▒nt─▒l─▒yorum buraya:

Hertz (san─▒r─▒m fpsÔÇÖden bahsediyorsunuz) konusuna gelince net olarak s├Âyleyebilirim ki hi├žbir k─▒s─▒tlama ┼ču an i├žin yok. Y├╝kleyen ki┼činin y├╝klemesine g├Âre de─či┼čse de bununla ilgili bir k─▒s─▒tlama g├Âremedim. Resmi sitelerinde bu konuyla ilgili olarak:

Common frame rates include: 24, 25, 30, 48, 50, 60 frames per second (other frame rates are also acceptable).

demi┼člerdir. Dolay─▒s─▒yla (ka─č─▒t ├╝st├╝nde) 60ÔÇÖ─▒n ├╝st├╝nde bir say─▒y─▒ da kabul ediyorlar.

2 Likes

Bu g├Ânderideki ak─▒┼člar─▒ kapat─▒p ilk a├ž─▒lan ba┼čl─▒─ča y├Ânlendirme ┼čans─▒n─▒z varsa yapal─▒m hocam, hakl─▒s─▒n─▒z o ba┼čl─▒k gayet a├ž─▒klay─▒c─▒ gereksiz oldu bu konuyu a├žmam ben yapam─▒yorum heralde y├Ânetici birisi yapmas─▒ m─▒ gerekiyor?