YouTube Revanced güvenli mi? Güvenli ise nasıl kurulur?

Bazı insanlar tehlikeli olduğunu söylüyorlar bu yüzden size sormak istedim. Güvenli ise kurulumun nasıl bana anlatır mısınız çünkü ben bir türlü başaramadım.

ben kullanıyorum ama newpipe gibi araçlardan farklı olarak gene veri topluyor ama youtube’u düz youtube özelliklerinden mahrum kalmadan kullanabldiğim için tercih ediyorum. ayrıca çok daha fazla özelleştirme seçeneği var. github dışında bir kaynaktan indirmemeye dikkat et.
cihazında root olması gerekebilir orjinal uygulamayı patchlemek için. önce githubdan revanced manager yükleyip oradan orjinal youtube’u patchlemen gerekiyor. (revanced manager içerisinden önerilen youtube versiyonunu yükle) GitHub - ReVanced/revanced-manager: 💊 Application to use ReVanced on Android
ayarlar kısmında patchleri manuel olarak değiştirme seçeneği olacak onu seçersen varsayılan patchleri değiştirebilirsin. içerisinde reklam engelleyici, premium başlıki return dislike, sponsorblock, video indirme, özel temalar, vanced microg desteği (gapps yoksa bunu kullanman gerekiyor, zaten varsayılan olarak açık), butonları kaldırma (ana sayfa, shorts vs engelleyebiliyon) gibi 70 civarında patch seçeneği var.

1 Like

Revanced, YouTube uygulamasına yama yapıyor. Hatta bu yamaları hazır APK olarak inidrmeyip Revanced Manager ile kendiniz de yapabilirsiniz. Esas sıkıntı internetten bilmediğiniz Revanced apkları indirmeniz. Bunlarda zararlı yazılım olma ihtimalleri var ama resmi kaynaklardan indirdiğiniz sürece sorun yok.

Yalnız Revanced kullanmak için ya rootlu olmanız gerekiyor ya da MicroG kullanmanız gerekiyor. Diğer türlü Google hesabınıza giriş yapamıyorsunuz.

Bir diğer sıkıntısıysa YouTube hesabınızı düşük ihtimal de olsa ban yiyebilir. Bugüne kadar bunu yaşayan kime olmadı bildiğim kadarıyla ve YouTube uygulamasına yapılan yamalar normal şartlar altında sunucu tarafından tespit edilmesi zor ama Google kafaya koyarsa bir gün bir şekilde banlayabilir. Düşük de olsa ihtimaller dahilinde.

5 Likes

çok şükür yt hayatımda önemli bi yer kaplamıyor. Lazım olduğunda firefox>pipedle işimi görüyorum.

Youtube zaten reklamlardan yeterince kazanıyor. Googleın bugüne kadar hiç zarar ettiğini gören oldu mu? Aç gözlülükleri yüzünden reklamları daha da arttırıp insanları premiuma zorluyorlar. Lakin premium da çözüm değil. İnsanları kendilerine bağımlı hale getirdikçe hep daha fazlasını isteyecekler. Giderek daha fazla zam, daha fazla kısıtlama gelecek. Bu nedenle gafam gibi kuruluşlara asla prim vermemek gerektiğini düşünüyorum. Keşke whapsapp için de bir kaçış yolu olsa.

Güvenli ve zaten armış linki indirmek için. Benim tavsiyem Newpipe kullanmanız olacaktır yine de eğer hesapsız da kullanıyorsanız.

Revanced Manager’ı ve MicroG’yi GitHub sayfasından indirdikten sonra ikisini de kur. Rootsuz ise vanced microG zorunlu (@ypisad uyarısıyla microG → vanced microG olarak değiştirildi). Ardından anasayfada patch kısmı var dashboard ekranında. Oraya tıkla zaten karşına YouTube uygulaması çıkacak ama telefonda kurulu versiyon çıkacak (sallıyorum 18.46.01 gibi) ona tıklama. Orada recommended yazan versiyon şu an 18.45.43 bunu Google’da aratıp apk indireceksin ama kurmayacaksın. Ben apkmirror sitesini kullanıyorum tavsiye ederim ama orası sana kalmış.
YouTube apk dosyasını telefona indirdikten sonra patch ekranına geri dön sağ altta Storage butonu olacak ona bas seni depolamana yönlendirecek az önce indirdiğin YouTube apk dosyasını seç. Uygulama seni patch listesine yönlendirecek orada da default seçeneğini seç ve patch butonuna bas işlem telefonun gücüne bağlı olarak 2-5 dk kadar sürer. Bitince de Install’a basıyorsun bu kadar.

Biraz karışık gelebilir ama çok basit bir kere yapıyorsun sonra bozulana kadar (6 ay - 1 yıl) kadar o patch sürümüyle devam edebilirsin.

1 Like

microg değil vanced microg. cihaz rootlu olmasa bile genede bu seçeneği tercih edebilir. cihazdaki rootla ilgili birşey değil bu. cihazda google servisleri yoksa vanced microg desteğini etkinleştirmesi lazım. ayrıca cihazda root olmadan yamalama yapamayabilir, uygulamaya girer girmez zaten root erişimi istiyor

Doğru vanced microG olması gerekiyordu yanlış yazmışım düzelteyim. Fakat vanced microG olmadan yamalama yapsam da yamaladığım uygulamaya giremiyordum. O yüzden vanced microG zorunlu demiştim.

Hocam ben bir keresinde kendim patchlemeyi denedim baktım hata veriyor Bir kaç defa daha deneyince yine olmadı, Bende güvendiğim bir siteden indirdim. sitenin ismi indirGO.club. Sitenin sahibi kendi modlamış. Bende ne olur ne olmaz diye virüstotal’den baktım temiz çıkmıştı. Size önerim eğer uğraşmak istemiyorsanız güvendiğiniz yerden indirin.

gapps kurulu olmadığından dolayıdır. bende gapps kurulu iken vanced microg seçeneğini kapatıyordum, daha iyi oluyor

cihazında root var mıydı? ne hatası veriyor?

-Rootsuz

-Failed falan yazıyordu bir kaç kez daha denedim. Baktım sürekli aynı hata bende vazgeçtim

root gerektiriyor olabilir büyük ihtimalle. ben rootsuz hiç denemedim, uygulamayı açar açmaz zaten root yetkisi istiyor

Revanced’ın yaptığı şey, düz YouTube uygulamasını modlamak. Bunu size yaptırıyor. Manager uygulaması ve Vanced MicroG açık kaynak. Ben telefonuma destek vermek istemediğim videolarda kullanıyorum. Normalde YT Premium kullanıyorum fakat buna rağmen Revanced daha fazla özelleştirme seçeneği sunuyor.
Annemin ve babamın telefonuna kurdum. sorunsuz kullanıyorlar.

Rootsuz kullanacaksanız Vanced MicroG ile birlikte kullanmanız gerekiyor.

Custom rom üzerinde denemedim hiç birisi MIUI diğeri Samsung Tablet üzerindeydi. GApps içermeyen custom romlar için gerekli olabilir mi?

custom romla ilgili bişey değilki. gappsı stockdan da silebiliyorsun. gapps yerine alternatif olarak google’a bağlanacak birşey gerekiyor o da vanced microg oluyor. o yüzden gapps olmayan cihazlarda vanced microg gerekli