Youtube reklam engelleyicilerini Türkiye'de engellemeye başladı?

Daha önce Youtube, yurt dışında reklam engelleyicilerini kapatmaya başlamıştı. Bugün sabah KYK internetinden, uBlock Origin ile, konumum Türkiye olduğu halde Youtube’a girdiğimde, böyle bir mesaj aldım. Şimdilik an 2-3 tane video izledim resimdeki ilk çıkan mesajdan sonra karşıma çıkan bişey yok.

Ne dersiniz, Google Türkiye’den yeterince gelir elde etmediğini mi düşünüyor?

Edit: Az önce aynı mesajı bir daha aldım ama halen video açmamı engelleyen bir şey yok.

4 Likes

Türkiye ile alakası yok. Sadece yavaş yavaş tüm kullanıcılarda deniyorlar.

3 Likes

Sıkıntı yok. Freetube kullanıyorum. Açık kaynak, reklamsız. Üstelik aboneliklerimi de takip edebiliyorum…

3 Likes

@yusufipek’in son teknoloji raporunda olması lazım, bu konudan bahsettiğini duymuştum. Az evvel ben de gördüm ve bende de reklamsız izlememi engelleyen bir şey yok. Sadece uyarı veriyor.

1 Like

Bu teknoloji raporu olarak eklendi.

bu arkadaşa yakalandım iyi mi, bunu aşmanın bi yolunu bulabildik mi? reklam engelleyici engelleyici engelleyici eklenti :smiley:

1 Like

Üzücü ya. Ben daha yakalanmadım, yakalanırsam da artık ağlarız. :smiley:

valla bu yaptığı kendi zararına olacak. pazardan düşecek. adblocu kapatıp standart youtube’a devam edeceğimi düşünüyorlarsa fazlasıyla yanılıyorlar. farklı bir youtube istemcisi kullanacağım piped gibi

1 Like

Hali hazırda twitch te abonelere özel yayın tekrarlarını izleyebiliyorum, youtube içinde bir çözüm bulup burada başlık açarım.

Brave’de de sıkıntı oluyor mu ben sanki uyarı almadım şimdiye kadar. Çok çok bağlantı yok deyipbazen videoyu açmıyor ama sayfayı yenileyince açıyor.

Benim de size tavsiyem olsun. Ajay tarafından geliştirilen SponsorBlock eklentisini tarayıcınıza ekleyin videonun içinde world of tanks gibi içeriği üreten kişinin kendi ağzıyla seslendirdiği reklamları da otomatik geçin veya intro gibi gereksiz vakit kaybı olan kısımları atlarsınız. Tabii izlerken siz de katkıda bulunun çünkü izleyicilerin katkı sağladığı bir eklenti. Bazı kanallarda dokunulmamış oluyor genelde popüler olanlar hemen ekleniyor. Newpipe ya da revanced kullanıyorsanız zaten kendinden var ama pc’de 5-10 dk kurcalayarak anlayabilirsiniz nasıl kullanılacağını.

banada geliyor. arada ama

uBlock Origin <3

banada geldi o ama 1 videodan sonra engelliyo bende.

ublock originde ayarlarda purge all caches yapip sonra update yaparak duzelte bilirsin

1 Like

skipleme yöntemi yokmu bunun?

uBlock Origin ile elementi silsek?

uBlock Origin kullanıyorum. YouTube reklamlarına izin ver deyip reklam engelleyiciyi kapatmadım aynı uyarı yine çıktı. Reklam engelleyici kullanmıyorum deyince de aynı uyarı çıktı. Kandıramadık :slight_smile: