Youtube bu sefer çok ileri gitti!

arkadaşlar bu sorundan ben de etkileniyorum, bir farkındalık oluşsun diye buraya da bu videoyu bırakayım.

konumuz youtube’un firefox’u göz göre göre sabote etmesi, firefox tarayıcılarda bilerek video başlangıcına delay atmasıdır.

https://www.reddit.com/r/firefox/comments/17zrfml/youtube_has_started_to_artificially_slow_down/

bazı insalar sorunu şu linkteki gibi çözmüş;
https://old.reddit.com/r/uBlockOrigin/comments/17tm9rp/youtube_antiadblock_and_ads_november_12_2023_mega/k9i62zu/

türkçe olarak;
ublock origin ayarlarına girip filtrelerim kısmına ‘’ www.youtube.com##+js(nano-stb, resolve(1), *, 0.001) ‘’ ekliyor ve değişiklikleri kaydedip sekmeyi yeniden başlatıyorsunuz.

5 Likes

Gecko’nun kusursuzlugunu gizlemeye çalışan google::clown_face:

Tuhaf… Halbuki Mozilla, Firefox ile ilgili hemen her konuda Google ile çalışıyor. Varsayılan arama motorları arasında Google var, safe browsing Google ile ilgili, bunun dışında çeşitli özellikleri ve içerikleri Google sunucularında barındırıyor.

1 Like

Google arama motoru kısmında kullanici kaybetmemek icin Mozilla’ya para oduyor ve default arama motorunu google yapiyorlar.

Cloud sunucularini da para odeyerek google’dan satin aliyorlar sadece, bir sorun goremiyorum.

Firefox’u bunun yüzünden bırakmayanlar: :moyai: :wine_glass:

1 Like

Sevdiğinden yapmıyor Google ile Firefox. Firefox bundan para alıyor ve maalesef çoğu kullanıcı varsayılan arama motorunu değiştirmediği için öylece kalıp Google buradan o parayı çıkartıyor, üstüne veri topluyor.

Google, Web Integrity çıkarmak istediğinde çoğu tarayıcı gibi Firefox karşıydı. Firefoxta reklam engelleyici ve daha bir sürü eklenti Firefox’ta düzgün çalışıyor. Firefox, senin internet mahremiyetin için yaptığı yenilik de Google için kötü bir adım.

Firefox gerçekten kullanıcıyı düşünen ve daha sağlıklı bir internet ortamı için çalışan bir tarayıcı. Google da bunu istemiyor tabii.

5 Likes

Yazım kurallarına özen göstermediğin için seni anlayabilmek için yazını birkaç kez okudum. Maalesef benim söylemediğim ve ima etmediğim bir olguya yanıt vermişsin. Oysaki ben yalnızca Google’ın kötülük yaptığı oluşumun kendi müşterisi olduğuna ve bunun tuhaf olduğuna işaret ettim.

Bu senin düşüncen mi yoksa Mozilla Vakfının kamuoyu ile paylaştığı bir bilgi mi?

Bunu öğrendikten sonra User-Agent Switcher and Manager Eklentisi ile firefox’ta YOUTUBE container’ımda windows agent olarak tanıtıcam.

1 Like

Dostum sonuçta Firefox para kazanıyor. İş dünyası yani neyi sorguladın anlamadım.

Önemli ölçüde hızlandırıyor. Tabii internet ve donanımda dahil edilebilir. Eski bilgisayarımda Dark Reader’ı, Youtube hariç kullanıyordum delaya sebep oluyordu.