Yeni başlayan birine Mx linux önerir misiniz?

Yarı rolling release olması ve stabil olması hoşuma gitti. Bir tek arayüzü konusunda sıkıntılarım var ama ona da cinnamon kurulabiliyor sanırım.

MX Linux öneririm sağlamdır. antiX Linux’un Xfce hâli diyebiliriz zaten. Xfce de en sevdiğim, bana göre en sağlam masaüstü ortamıdır. bal dök yala yani benim açımdan :slight_smile:

2 Likes

MX Linux güzeldir. Çoğu kişi tarafından orta ağırlıkta dağıtım olarak nitelendirilir. antiX kullanmış ve halen de kullanmaya devam eden biri olarak, önerebilirim. antiX ve MX kardeş dağıtımlar olarak biliyorum. antiX hafifliğin doruk noktasında, özellikle eski bilgisayarlara can kazandırırken; MX de orta haliyle son 4-5 sene içinde alınmış bilgisayarlara gayet uygun bir dağıtım. MX XFCE çok öneriliyor. 4 GB Ram ile sıkıntısız kullanılır. Bir de openbox sürümü vardı onu denemedim bilmiyorum. (Dağıtımlara genel olarak ağırlık hafiflik + işlevsellik anlamında bakıyorum benim için görsellik daima arka plandadır. Önemli olan iç güzellik👍)

2 Likes

DE halledilir onda sıkıntı yok. Ben sadece kullanabilir miyim, benim bilmediğim bir sorun var mı merak ettim. Cevaplarınız için sağolun.

Linux Mint gibi başlangıçla özdeşleşmiş dağıtımlara koyasla bir tık karışık gelebilir. Menünün farklı bir şekilde sola dayalı olması falan ama bence pek zorlanacak bir şey yok.

1 Like

KDE de kurabiliyorsunuz sanırım. Zor olmasının nedeni systemd olmadan bilindik Linux dağıtımlarından kullanımının farklı olması olabilir.

Kullanıcıların çoğu seviyor. Bakılabilir.

1 Like