Yazılıma nereden başlamalıyım?

Selam, YKS bitti bildiğiniz üzere benimde 3 ay boş zamanım var. Robotik veya yapay zeka alanında çalışmak istiyorum. Yazılıma hangi dil üzerinden başlamamı önerirsiniz ve bildiğiniz kaliteli, ücretsiz kaynak var mı?

Python öneririm, hem öğrenmesi kolay hemde robotik kodlama için ideal. Sende benim gibi araştırmadan direk C’den başlama :sweat_smile:

3 Likes

Senin gibi bende 3 yıl önce sınav senem bittiğinde C# bodoslama girmiştim.
Zevkli bir dil ama diyorsan ben öğrenirim sorun yok o zaman C# güzel dil.
Ben o zamanda olsam şimdi önce web tasarım işlerine girişir sonra phyton a girerdim.

2 Likes

Yapay zeka için python popüler diye biliyorum. Detaylarına hakim değilim ama öğreniminizi dil üzerinden değil de hedefiniz uzerinden ilerletmeniz yani yapay zeka özelinde öğrenmeniz daha iyi olacaktır. https://roadmap.sh faydalı olacaktır.

3 Likes

Merhaba. Tebrik ederim.
Coursera da güzel dersler var. Yapay zeka çalışacaksan Andrew Ng nin Machine Learning derslerini oneririm. Bolüme başlamadan güzel hazırlık olur. Ayrıca financial aid e de başvurabilirsin birçok ders için
Python için de bence küçük bi tutorial izledikten, temel şeyleri anladıktan sonra basitten başlayarak projeler falan düşün ve chat gpt yada hugginchat yardımıyla onları yapmaya çalış. Bence 10 larca saat python kursundan daha mantıklı bu şekilde ilerlemek. Başarılar dilerim :slight_smile:
ve bolume başladıktan sonra okul mailinle github ogrenci paketine başvurup vs code için copilot a da erişim sağlayabilirsin. Aklında bulunsun

2 Likes

Tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim. Python dan başlıyorum, bakalım beni nereye götürecek bu yol.

1 Like

aga kokmadan başla bir yerden. Ben python dersi izledim youtube’dan annemlere ders çalışıyorum diyordum utandım yazılım yapıyorum diye. Kızacaklarından değil sadece utanıyordum. Sonra ilerledikçe aç köpek gibi herşeyi öğrenmek istiyorsun atlıyorsun herşeye. Bu ne o ne o nasıl oluyor. Tek gereken bir yerden başlamak.

2 Likes