Yapacağım oyun hakkındaki endişelerim

Siyaset ve Dram ağırlıklı bir oyun planlıyorum. Bu oyun gerçek ülkede geçmeyecek. Sizce bir sorun olur mu? Bu oyun çocuklara uygun olmayacak ama bizim ülke yaş grubunu çok dikkate almadığı için çok çekincelerim var. Sizce bu oyunu yapmalı mıyım, yoksa yapmamalı mıyım? Bir de karanlık tarafı çok ağır basıyor.

2 Likes

Karanlık tarafı ağır basıyorsa yaş etiketi ekleyebilirsin bildiğim kadarıyla steam için böyle bir şey mevcut ama ben olsam endişe etmezdim 4-5 yaşındaki çocuklar şuan testereye gülecek kıvamdalar bence

1 Like

Gerçek kurum veya kişilerle bağlantısı yoksa oyunun açılışında bunu ve yaş sınırını bildiren ibarelere yer verirsen anayasal sorumluluğunu yerine getirmiş olursun. En azından oynadığım oyunlar ve filmlerden çıkarımlarım bu şekilde. Yaş sınırına uyulmaması oyuncunun ebeveynlerini bağlayan bir durum, buna engel olamazsın.

Güzel fikirmiş bu da.

Konu Türkiye siyasetiyle ilgili olunca, oyunun başında tam ekran “X ile ilgisi yoktur.” yazsanız da X kişisinden dava yemeniz muhtemel. Ne örnekleri var…

Konu Türkiye siyaseti değil. Tamamen kendi hayallerimle yazıyorum. Kimseyi hedeflemeden yaptığım bir oyun.