Xiomi Note 10 Lite İçin Custom Rom Önerisi

Xiomi Note 10 Lite kullanıyorum telefonum iyice çekilmez bir hâl aldı, kamerayı açıp fotoğraf çekince yahut herhangi bir resmi açınca galeri arka planda çalışıyor. telefon yavaş yavaş ısınıyor, tost makinesi gibi derecesi 49u bile bulmuştu. Şarjı da aynı oranda su gibi gidiyor. 2.sorun gece uyumadan önce 11 gibi şarjdan çıkartıyorum, sabah kalktığımda %48 civarı oluyor pil tüketimine bakıyorum telefon beklemede ve hücre yiyor, telefonu kullansam da en fazla 4 saat dayanıyor. Ne yaptıysam ettiysem forumlarda da araştırdım çözümü bulamadım. Rom atarsam düzeleceğini düşünüyorum. Rom atma hakkında da bilgim yok, yardımlarınızla halledeceğim. (Cihaz yurtdışı)

Kişiselleştirme önemli değil stabilite lazım diyorsan Lineage OS denemeni tavsiye ederim

Kurulum işlemi Lineage OS sayfasından cihaza özel olarak anlatılıyor bir bak derim

Bu telefona Xiaomide, geliştiricilerde çoktan rom desteğini bıraktı. Kurabileceğiniz en mantıklı custom rom bu olacaktır

(https://www.youtube.com/watch?v=C9SRFN25kAQ&t=112)

Birde son olarak tekrar IMEI atmanızı öneririm. Eğer IMEI düzgün atilmamissa şebeke çekimde zorlanır ve şarjı çok çabuk bitirir.

NOT : Rom yükleme işlemlerinizde tüm verileriniz silinir.

1 Like

Bu attığın custom rom bildiğimiz normal dağıtım değil mi, farkı nedir? ben komple değiştirmek istiyorum başka işletim sistemi kurmak yukardaki arkadaşın dediği gibi. imei ile de alakalı olduğunu düşünmüyorum. bataryası ölüyor yüksek ihtimal, telefonda 4 yıldır elimde. bataryayı değiştirsem yine çözüm olmayacak direkt yazılımı sıkıntılı galeriyi açıp durmaya zorla basmazsam yine tost makinesi gibi yanacak. hafif güzel bir işletim sistemi arıyorum

Bu attığım rom telefonun orijinal yazılımının aynısı ama sadece gereksiz uygulamalar yok yani orijinal romun düzenlenip performans katılmış hali. Sizin cihaza maalesef ki official lineagos yok. Sizin telefonun telegram kanalında custom romlar var fakat hepsi eski o yüzden direkt o romu attım size.

Rom telegram kanalı - Telegram: Contact @note10liteupdates

sağol o kadar yardım etmeye çalıştın, telefonu yenileyeceğim ya da nokia3310 alıp ondan devam edeceğim.

Attığınız bu rom arkadaşın telefonuna uygun değil.

Niye?Orda Redmi Note 10 lite yazıyor

Arkadaşın cihaz yüksek ihtimal Mi Note 10 Lite çünkü

Hacı şimdi ben şöyle düşünüyorum olmuyorsa olmasın. Cihazı zorlamanın çok bir manası yok, telefonu kullanmayı bırakırım eve gelince pcden hallederim işlerimi yahut nokia 3310 alıp onu kullanırım. Xiominin bir sorununu düzeltsem 6 ay sonra yeni bir sıkıntı çıkıyor