Xiaomi Redmi Note 8 sıkıntısız güncel ROM önerisi

Redmi Note 8 kullanıcısıyım telefonum son güncellemesi MIUI 12.5.2 sürümünü aldıktan sonra sapıttı, sürekli donmaya ve hızlı şarj tüketmeye başladı ayrıca son güncellemeden itibaren güvenlik güncellemesi dahi almadı bu yüzden Custom ROM’a yönelmek istedim önerdiğiniz güzel bir ROM var mı? Kritierlerim hızlı, stabil, az şarj yiyecek, sıkıntı çıkarmayacak, arayüzü güzel bir ROM. Şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

Kesinlikle tartışmasız crdroid bence.
ArrowOS da bakılabilir ama kesinlikle 1. Tercih değil.

ikisinin arasındaki fark nedir? birde her ikisinde gps,wifi,bluetooth,mobilveri,google servisleri düzgün çalışıyor mu ?

crdroid modifiye edilmiş, arrowos ise daha çok saf android deneyimine yakın. Bana kalırsa arrow kullan batarya performansı gayet iyi

1 Like

hocam şimdi arrow os da 2 tane seçenek var biri vanilla biri GApps build bunların arasındaki fark nedir? Vanillada google play dahil google servisleri yok mu ? ve bunları sonradan nasıl kuruyoruz ( google servislerinin olmasını istiyorum)

Vanilla, Google uygulamaları olmadan geliyor, sizin sonradan başka bir şey kurmanız için.

GApps imajı Google uygulamaları ve servisleri ile geliyor.

Aynı telefonda CrDroid kullanıyorum ve çok güzel gözüküyor, çok fazla özelleştirme seçeneği var. Gördüğüm tek sıkıntı 48mp kamera çalışmıyor, sanırım o da genel olarak custom romların sorunu.

ArrowOS 13.1 kurdum genel olarak güzel ama mesela ana ekran simgeleri taşıma sürükleme gruplama çok zahmetli tek tek yapman gerekiyor miui den alışlık olduğum 2 parmağı içeri doğru çekince ekran özelleştirme ekleme yeri yok uygulamayı sürükleyince en sonda sayfa açıyor sadece. Özelleştirme yerleri ingilizce. Bunların dışında bir sorun göremedim sizin crDroid de beğendiniz yerleri yada beğenmediğiniz yerleri paylaşır mısınız fazla kök salmadan geçerim belki.