Xiaomi Mi Note 3 Custom rom önerisi

Merhaba, uzun zamandır s20 fe kullanıyordum. Cihaz büyük ve custom rom seçenekleri neredeyse yok denecek kadar olduğu için emektar mi note 3’e geçmeye karar verdim.

Cihaz çok eski olduğu için artık pek fazla türkçe kaynak ve çeşitli custom rom bulamaz oldum.

Oyun gibi bir tercihim yok. Sadece günlük kullanım için istiyorum. Stock android arayüzü olursa çok memnun olurum. Aslında Yusuf İpek’in bu videosundaki gibi tertemiz bir kullanım gerçekleştirmek istiyorum.

Custom rom kurma işine aslında aşinayım ama en son LG G3 çıktığı dönemlerde o cihazıma yapıyordum. Mi note 3’ü de ilk aldığım zamanlarda Miui forumlarındaki rehberlerle yapmıştım ancak biraz unuttum diyebilirim.

Yabancı dil olmadığı için biraz temkinliyim açıkcası. AOSP 12 custom rom önerilerinize açığım. Bir de videodaki gibi Google servisleri olmadan videodaki gibi Micro G ile kurmak istiyorum. Beraberinde ne sırayla neler yüklemeliyim tarzı ufak açıklamalarınıza ve dosya linklerinize ihtiyacım var.

Teşekkür ederim.

Güncel crDroid ROM mevcut: crDroid.net - Download crDroid v8 for Mi Note 3 (jason)

1 Like

Bu kanalda Mi Note 3 e ait romları bulabilirsiniz.

1 Like

@Woa arkadaşın paylaştığı grupta ve xda’da bu rom kurulum sırasında kurulması gereken bir de gapps paketi var. Romun ilk kurulumunda gapps paketi şart mı? Micro G kurulumu nasıl olacak? Sıralaması nedir yani tam olarak?

MicroG kurmak istiyorsanız Gapps kurmayın. Sıralama: ROM —> Gapps/MicroG

MicroG kurulumunu öğrenmek istiyorsanız YouTube kanalımızda rehber var.

1 Like

Rom kurulumunda gapps zorunlu degil ama kuracaksaniz android’e ilk defa boot etmeden once kurmaniz lazim.

1 Like

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.