Xiaomi Menzil Artırıcıya Dizüstü Bilgisayardan Nasıl Bağlanılır?

Arkadaşlar merhaba. Acilen yardıma ihtiyacım var. İnternette arattım ama bir türlü bulamadım. Uygulamadan da olmuyor. Xiaomi WiFi güçlendiricimi laptopa bağlama çalışıyorum ama olmuyor. Telefondan normal WiFi’ın şifresi ile girdim fakat laptop normal WiFi şifresini kabul etmiyor. Uygulamasından da bağlanamıyorum çünkü cihazı algılamıyor. Cihazın arkasındakileri de girdim ama olmadı. Bu menzil artıcıyı kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

Tam olarak marka model nedir söyleyebilir misiniz veya linki var ise o da olur? Laptopunuzun desteklediği Wi-Fi modları nelerdir? (eğer emin değilseniz laptopunuzun da marka modeli yardımcı olabilir) Mesela eğer laptopunuz en yüksek AX destekliyor ise ama repeater en fazla AC destekliyor ise bu sorun olabiliyor.

1 Like

Selam, Mi Wifi Pro bunu kullanıyorum. Eskiden kablo ile bağlanıyordum. Odamı taşıdıktan sonra modem iki oda geride kaldı. Çözüm olarak cihazı satın aldım. Ana konuya dönersek kurulumu doğru yaptığınıza emin misiniz?

Mi Home uygulaması ile eklediğinizde otomatik algılaması gerekiyor. Tıpkı modem gibi, modeme bağlı olmadan ayarlıyabiliyorsunuz. Kurulum doğru yapıldıysa eğer bir sorun olmayacaktır.
Linux üzerinden bağlantı yapmıştım sorunsuz. Belki de sorun sizin laptop ile kaynaklıdır.

3 Likes

Merhaba verilen önerilere yönelik herhangi bir konu güncellemesi yapmamışsınız? Sorun mu çözüldü yoksa vaz mı geçtiniz bu konudan ?