Xiaomi 12T Pro için Custom Rom önerisi

Arkadaşlar merhaba. Ben Xiaomi 12T Pro kullanıyorum. Telefonun kendi arayüzünü pek sevmediğim için telefona uygun Custom ROM arıyorum. Xiaomi.EU kullandım ama OİS telefonun kendi romundaki kadar iyi çalışmadı. Ekstradan fazla kattığı bir özellik falan yoktu. LineageOS gibi romlara baktım ama benim telefona uygununu bulamadım. XDA’dan birkaç tane ROM denedim ama çalışmadılar. Bildiğiniz iyi bir custom rom varsa yazabilir misiniz?

Xda forumda hangi romları denedin.Ayrıca sana pixel experince’ı şiddetle tavsiye ederim bende Redmi Note 12 cihazımda kullanıyorum oldukça stabil çalışıyor.
pixel experince:
https://xdaforums.com/t/rom-13-diting-pixel-experience-plus-13-unofficial-mi-12t-pro-redmi-k50-ultra.4619929/

1 Like

DSU olan açıldı ama dili değiştiremedim. Bu işlere yeni başladım. Öbür TWRP yöntemi çalışmadı. Mounting error falaf filan verdi.

Hocam pixel os diye recovery ekranı geldi. Konudaki en son sürümdeki recovery dosyasını telefona flaşladım.

Şimdi nasıl pixel romu kuracağım bilmiyorum. ANDROİD 13 TE twrp denedim olmadı. Android 14 versiyonunun kendi recoverysi varmış onu nasıl kullanacam bilmiyorum.

Burada kaldı

ne yapacam blimiyorum

hocam şu an son durum nedir?

Kurdum açtım. Stoğa geri dönerken cihaz hardbrick oldu. Tamircide şuan. Ekran + Arka Kapak + EDL işmemi. Şu an 1800 tl verdik.

1 Like

hardbrick öyle kolay bişey değil. servis sizi yemiyordur umarım. ben kendi xiaomi cihazımı bricked ettim oradan biliyorum. soft bricked olmuştu cihaz sonra 2 gün uğraşıp düzeltebilmiştim. resmi servis mi bu yoksa farklı bi servis mi? çok garip geldi yani mümkün olmaması gerek cihaza sadece rom atarken hata yaparak hard bricked yapmanın.

1 Like

Hocam cihaza görüntü gelmiyordu xda da fln filan uğraştım edl moduna sokamadım arkasını açmak gerekşyormuş. Arka cam + Ekran + Edl 1800 tl.

geçmiş olsun hocam. peki tam olarak nerede hata yaptınız rom atarken. bende de xiaomi var aynı hatayı yapıp yanlışlıkla hardbrick etmiyim rom atarken.

benim xiaomi brick olduğunda boot loopa giriyordu kapanmıyordu. sonra hiç açılmamaya başlıyordu. bikaç dakika açamıyordum sonra açılıp boot loopa giriyordu kapanmayacak şekilde. sizdeki de buna benzer bişey miydi?

Pİxel Experince kurdum. SIkıldım. Stock Roma geri dönerken Missmatching image and device yazdı. SOnra fastboot görmüyor diye aç kapa yapmaya çalıştım fastbootu kapattım. SOnra cihaz açılmadı.

Cihaz nand hatası vermiş bir daha deneyecek.

Keşke kendin yapsaydın hocam.

Hocam xda dan yardım aldım ama olmadı. Edl moduna girmedi cihaz. Yada pc görmedi. Başka pc de deneyemezdim.

Driver yüklerdik :confused:
Keşke daha erken size ulaşsaydım.

Yükledim olmadı hocam.

Su an tamirci sebeke ariyormus babam oyle dedi. Artik neyse.