XFX RX 570 8 GB i癟in PSU se癟imi

Merhabalar, i3-9100F ilemci sahibiyim 1050 TI ekran kart覺m var. RX 570 balarsam bir sorun yaar m覺y覺m? PSU calculatorlar arac覺l覺覺 ile hesaplad覺覺mda ortalama t羹ketim 280W 癟覺k覺yor, 400w PSU yeterli olur mu 繹nerilerinize a癟覺覺m.

Merhaba, konuyu daha a癟覺k hale getirmek i癟in birka癟 soru sormak istiyorum.

ncelikle PSU konusunda hangisini kastettiniz:

• 400W PSUm var bu sistemi kald覺r覺r m覺?
  • 400W PSU almay覺 d羹羹n羹yorum kald覺r覺r m覺?

襤kinci olarak Ekran kart覺 konusunda hangisini kastettiniz:

• Nvidia 1050Ti kart覺m var ama RX570 ile deitirmek istiyorum
  • Nvidia 1050Ti var fakat yan覺na RX570 takmak istiyorum

Temel olarak iki farkl覺 ekran kart覺n覺 繹zellikle de farkl覺 marka ise birletirip kullanmak m羹mk羹n deil. Ama farkl覺 i y羹kleri i癟in farkl覺 GPU lar kullanan arkadalar覺m oldu. yle bir d羹羹nceniz olabilir diyerekten ikili sordum.

1 Like

1050 TI覺 sat覺p RX 570 almay覺 planl覺yorum, u an 400W PSUm var.

繹yle basitten bir hesap yapt覺m sizin i癟in. Deiecek par癟a sadece ekran kart覺 olduundan dolay覺 onlar覺n watt fark覺n覺 hesaplad覺m. 1050Ti i癟in ortalama 75W (+%25) gibi bir t羹ketim deeri s繹ylemiler. RX 570 i癟in ise 70W dan balay覺p 150Wa kadar 癟覺kan 癟ok geni bir skala var. Eer edeer t羹ketim deerinde bir 羹r羹n al覺rsan覺z hi癟 d羹羹nmeniz gerekmez. Fakat y羹ksek t羹ketimli 羹r羹n alay覺m, OC yapay覺m vs dediiniz zaman ka覺ttaki hesap ger癟ek d羹nyaya uyam覺yabiliyor.

PSU 400W direk tamam覺n覺 sorunsuz verir gibi d羹羹nmeyin. Ayn覺 Powerbankte verim kayb覺 olduu, enerji aktar覺rken kay覺p olduu gibi PSUda da ayn覺 eyi hesaba katmak laz覺m. Yoksa 癟arp覺p b繹l羹p toplay覺nca 2-3 tane bile kald覺r覺r dersiniz :smiley: . %80 Civar覺 (80+ adl覺 sertifikas覺 varsa) bir verimle 癟al覺t覺覺n覺 d羹羹n羹p ona g繹re hesaplama yaparsan覺z 320W gibi net bir 羹retime denk gelir PSU. Fakat bu sertifikaya sahip deilse %60-70 civar覺 verimli gibi d羹羹nebilirsiniz. O da maalesef ki sizin hesaplad覺覺n覺z miktar覺n alt覺nda kalabilir

Hatta bununla ilgili bir baka forumda yaz覺lm覺 u g繹nderiye de bakabilirsiniz.

4 Likes