Wireguard Çalışmıyor

Merhabalar buradaki ilk konum olacak.
Telefonda sorunsuz kullanabilmeme rağmen iş bilgisayara gelince dns sorunu veriyor internette çözümünüde bulamadım.
bu sorunu yaşayan varsa ve çözdüyse çözümü nedir?
Ne yazık ki Windows 10 işletim sistemi

Selam, Wireguard confiğinde bulunan DNS sunucusuna bilgisayarın ulaşamıyor olabilir. Config’deki DNS’i değiştirip deneyebilirsin. Sorunun bundan kaynaklı mı olduğunu test etmek için wireguard aktif olduktan sonra ip adreslerine ping atmayı deneyebilirsin

2 Likes

merhaba,
vpn sunucusu ve google ye istek attım ve her defasında bu hatayı aldım

O zaman bilgisayarın tünel bağlantısını sağlayamıyor gibi. Telefonda kendi internetinden mi bağlanıyorsun yoksa aynı kaynaktan mı?

aynı ağda bağlanıyoruz, telefonumda türk hattı yok.

wireguard’a bağlandıktan sonra log kısmını ulaştırabilme imkanın var mı? Eğer açık paylaşmak istemiyorsan özel mesaj’dan gönderebilirsin

Hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsun

türknet static ip hizmeti ile birlikte

burdan atabilirim ip adreslerini kapatıp

tamamdır, txt olarak bir yere yüklersen daha derli toplu olur

1 Like

merhaba wireguard etkin ettikten sonra ve birkaç siteye girdikten sonraki bir çıktısı
linkide burda

Log’da shutdown dışında bir gariplik görmedim, onuda sizin devre dışı bıraktığınızda olduğunu düşünüyorum. @Kutay fikrin var mı? Yani response gidip gelmiş aradaki bağlantı sanki sağlanmış gibi.

1 Like

Logda herhangi bir sıkıntı yok ipv6 ya da allowed ip den kaynaklanıyor olabilir bence

1 Like

dns önbelleği temizlemeyi dene cmd ye yaz ipconfig /flushdns

1 Like

Gene sorunum devam ediyor ve logda yine değişiklik yok, Openvpn geçebilirim. Wireguard telefon için kullanmaya devam ederim aysı sorun linuxta var mı? laptopuma linux ile devam etmeyi düşünüyorum kullandığım cihazı ev halkıda kullanmıyor.

yönetici olarak çalıştır yada linux kullanacaksan live iso ile dene

1 Like

Config dosyanızı iletebilir misiniz bir de? Alllowed Ip adreslerine bakalım bir de

1 Like

yönetici olarak çalıştırıyorum , bakarım sanal makina ile

[Interface]
PrivateKey =pk
ListenPort = x820
Address = 10.13.13.2/32
DNS = 10.13.13.2

[Peer]
PublicKey = pu
PresharedKey = x
AllowedIPs = 0.0.0.0/0, ::/0
Endpoint = 43.157.x.x:x803
bu vpn sunucusu bana ait olmadığı için bazı yerlere x koydum, başkasının hizmetine zarar vermemek için.

[Interface]
PrivateKey =pk
ListenPort = x820
Address = 10.13.13.2/32
DNS = 8.8.8.8, 8.8.4.4

[Peer]
PublicKey = pu
PresharedKey = x
AllowedIPs = 0.0.0.0/0, ::/0
Endpoint = 43.157.x.x:x803

2 Likes

Bilgisayarın DNS adresi kısmını boş bırakıp dene. İkinci olarak web tarayıcına dns adresi ekle. Chrome’da mevcut, Mozilla için’de var diye biliyorum.

1 Like