Windows y羹klenmiyor

Merhabalar g羹ndelik ilerim ve yaz覺l覺m i癟in fedora kullan覺yorum lakin oyun alan覺nda linux beni tatmin etmiyor bu y羹zden ikinci diskime windows kurmak istiyorum ama kurulama dahi ge癟emeden hata al覺yorum her t羹rl羹 kodu denedim lakin windows kuramuyorum

Isoda bir s覺k覺nt覺 olabilir. Ne ile yazm覺t覺n覺z usbye?

1 Like

isoda sorun olduunu sanm覺yorum ventoy kulland覺m fedora ortam yaz覺c覺 kulland覺m multwriter kulland覺m isoyu kontrol i癟in 5 kez indirdim diyebilirim

Woeusb ile yaz覺p tekrar dener misiniz?

woeusb kullan覺m覺 pek yapam覺yorum nas覺l kullanabilirim

sudo dnf install git p7zip p7zip-plugins python3-pip python3-wxpython4
sudo pip3 install WoeUSB-ng

Bundan sonra woeusb-ngyi a癟覺n. Eer bilgisayar覺n覺z覺n BIOSu legacy ise options k覺sm覺nda Use NTFS se癟eneini se癟in. Yazmak istediiniz isoyu se癟in ve ard覺ndan yazmak isteiniz usbyi se癟in. Install dediinizde yazma ilemci balayacakt覺r.

uygulamay覺 a癟maya bas覺nca herhangi bir program a癟覺lm覺yor malesef

woeusb-ngyi 癟al覺t覺r覺yorsunuz deil mi?

evet 癟al覺t覺r覺yorum ama herhangi bir aray羹z veya uygulama a癟覺lm覺yor

Belki wayland ile ilgili olabilir u anl覺k bilmiyorum biraz arat覺rmam gerekecek.

yar覺n yaz覺l覺m kursum var o zaman oradaki bilgisayarlardan windows 癟ekicem yar覺nda denediimde olmassa baka 癟繹z羹mler ar覺ycam teekk羹r ederim

1 Like

Bu hata sanki kurulum diskinle alakal覺 deil gibi g繹z羹k羹yor. Acaba BIOStan d羹zg羹n bir ekilde USBni balatt覺覺na emin misin? Eer emnisen:

1. ISO dosyan覺n checksum deerini kontrol et. Eksiksiz ve doru indiine emin ol.
  2. D羹zg羹n bir ekilde yazd覺rd覺覺na emin ol.
  3. Yukar覺daki iki ad覺mdan sonra da olmuyorsa USB cihaz覺n覺 deitir.

bu t羹r sorunlarda sorunu 癟繹zemezsem ilk hata kodunu internette arat覺yorum. burda hata kodu olarak 0xc000014c vermi. internette aratma yapt覺覺m zaman kar覺ma an覺nda alakal覺 bir s羹r羹 sonu癟 癟覺kt覺 ve 癟ou da ayn覺 癟繹z羹m羹 繹neriyor. resimli olduu i癟in 癟繹z羹mlerden birinin linkini at覺yorum;

birden fazla 癟繹z羹m 繹nerisi sunuyor

ok mant覺kl覺ym覺, g繹z羹mden ka癟m覺.

Biostan CSM (Legacy boot) u a癟覺n ve secure bootu kapat覺n. Kurulum devam edecektir. ISO Doru yaz覺lmam覺s UEF襤 Kurulum yapamazs覺n覺z bu ekilde ya tekrar GPT ve UEFI olarak yazd覺r覺n yada dediimi yap覺n.

USBye Windows y羹klemeye 癟al覺an bir arkada hata yapm覺, irkette sahada sorunlar yaand覺. Windows USB haz覺rlamaya 癟al覺t覺m ancak baar覺l覺 olamad覺m. Daha sonra bu konuda bir 癟繹z羹m buldum, woeusb-ng GUI ilk bata 癟al覺mad覺, ancak CLI ile 癟繹zd羹m ve Windowsu cihaza baar覺yla kurabildim:

sudo woeusb --target-filesystem NTFS --device Win11_23H2_English_x64.iso
/dev/sdc