Windows Subsystem for Linux SSH sorunu

windows 11 bilgisayar─▒mdaki wsl2ÔÇÖye ba┼čka bir bilgisayardan ssh ile ba─članam─▒yorum. ba┼čka bir bilgisayara mevcut bilgisayar─▒mdaki wsl2 ile de windowsÔÇÖla da ssh ile be─članabiliyorum, bilgisayar kendi i├žinde wsl2ÔÇÖle windows da ba─član─▒yor. ba┼čka bir bilgisayar─▒ wsl2ye ba─člamaya ├žal─▒┼čt─▒─č─▒mda zaman a┼č─▒m─▒na u─črad─▒ hatas─▒ veriyor ve ┼čifre sat─▒r─▒ gelmiyor.

wslÔÇÖe direkt ba─članmak yerine ana makineye ba─član─▒p wslÔÇÖe giri┼č yapabilirsin, hatta san─▒r─▒m wslÔÇÖi ssh sunucusunda varsay─▒lan shell yapabiliyorsun registry editor kullanarak.
Direkt wslÔÇÖe ba─članmak i├žin daha mant─▒kl─▒ bir ├ž├Âz├╝m bilen varsa yazs─▒n benim de merak etti─čim bir konu.

yapmak istedi─čim, ortak bir proje ├╝st├╝nde ba┼čkalar─▒yla ├žal─▒┼č─▒rken di─čer bilgisayarlar─▒n wslÔÇÖe ba─članmalar─▒, ana sistemime kar─▒┼č─▒lmamas─▒

WslÔÇÖe ba─čland─▒klar─▒ zaman senin bilgisayar─▒na da eri┼čebilirler hatta dosya bile silebilirler. Demek istedi─čim asl─▒nda WSL ile Windows makinen aras─▒nda bir engel veya hava kabarc─▒─č─▒ mevcut de─čil. Ba─čland─▒klar─▒ kullan─▒c─▒n─▒n yetkisi dahilinde C: D: fark etmez t├╝m yerel ve harici olarak ba─članm─▒┼č disklere eri┼čebilirler.

├žok te┼čekk├╝r ederim beni uyard─▒─č─▒n i├žin. tavsiye edebilece─činiz bir ┼čey var m─▒ peki? mesela VirtualBox ├╝zerinden sistem kurmak gibi. daha kolay ve daha az sistem harcayan bir ┼čey mesela.

Projenizin ekstra ├Âzel gereksinimleri yok ise Github ├╝zerinden repo a├žabilirsiniz ve arkada┼člar─▒n─▒z b├Âylece katk─▒ sa─člayabilir. Hem kodun geli┼čimi daha iyi takipte olur hem de farkl─▒ branchlara ay─▒rarak geli┼čtirme surecini daha iyi y├Ânetebilirsiniz. Hesab─▒n─▒z pro olmasa bile 1 adet gizli repo olu┼čturma sans─▒n─▒z var. Dolay─▒s─▒yla kodunuzun illa a├ž─▒k olmas─▒na da gerek yok.

1 Like

├žok te┼čekk├╝r ederim. githubÔÇÖ─▒ bilmiyordum