Windows okul hesab覺 hakk覺nda yard覺m

Merhaba ben windows 10 kullan覺yorum ve 羹niversite okuyorum, ve bana verilen okul e mailimi windowsa ekleyince benim windows ayarlar覺mda genel olarak baz覺 ayarlar覺 deitirmemi k覺s覺tl覺yor bu neden olabilir acaba ve bu s覺n覺rlamay覺 kald覺rmam覺n bir yolu var m覺d覺r ? yard覺mc覺 olursan覺z sevinirim. g羹ncellemeyle alakal覺da s覺n覺rlamalar var.

Galiba okul mailini girdiin i癟im windows okulun cihaz覺n覺 kulland覺覺n覺 d羹羹n羹p k覺s覺tlama yapm覺 olabilir. Tam 癟繹z羹m羹 bilmiyorum ama bir ekilde girili maili deitirmeyi deneyebilirsin. Yada veri kay覺ps覺z windows ayar s覺f覺rlamay覺 da deneyebilirsin.

1 Like

yok hesab覺 kald覺rd覺m ama deimedi. s覺f覺rlamakta istemiyorum

Sadece windows ayarlar覺n覺 s覺f覺rlaman覺 salayaca覺n ilemler vard覺. uzun zamand覺r windows kullanm覺yorum o y羹zden nas覺l yap覺ld覺覺n覺 hat覺rlam覺yorum . uan dersim var arat覺ram覺yorum ama akam kimse cevaplamazsa yazar覺m.

Cihaz覺n覺z bir workgroup ve ya domain alt覺nda olduu i癟in ya da Entra ID kullan覺yor olabilir en mant覺kl覺s覺 format atmak.

1 Like

Arkada format atmak istemediini s繹yledi.

繹neri 1

Dosyalar覺 koruyarak sistem s覺f覺rlama yapabilirsin bu ayarlar覺 s覺f覺rl覺yor.

Buradan nas覺l yap覺laca覺na bakabilirsin.

Sen gene de yedekleme yap. Bu y繹ntem ile belgeleri dosyalar覺 koruduunu s繹yl羹yor ama galiba y羹kl羹 uygulamalar覺 siliyor regediti s覺f覺rl覺yor.

繹neri 2

Eer hesab覺 eklemeden 繹nce bir restore points varsa ona d繹nebilirsin ama sistem eskiye d繹nm羹 olacak yani restore pointsten sonra yapt覺覺n ayarlar gidecek.

Windows 10 i癟in anlat覺yorum!!
ilk Olarak sol altta bulunan arama simgesine t覺kla.
1
襤kinci olarak sa 羹setteki 2 yazan k覺sma t覺kla.
2
Son olarak istediin hesaba ge癟i yap.
3
Bu ilemlerden sonra s覺n覺rlamalar覺n kalkaca覺n覺 d羹羹n羹yorum.

繹yle bir se癟enek yok. acaba okul hesab覺n覺 kald覺r覺p yerel hesaba ge癟ip sonra yeniden oturum a癟sam olur mu ?

net user 覺kt覺s覺n覺 atma ans覺n覺z var m覺 ?

Denemekten zarar gelmez. Olmad覺 baka bir 癟繹z羹m arar覺z.

Hesap eklerken keke sadece uygulama 羹zerinden eklemeyi se癟seydi. Y羹ksek ihtimalle sadece next next diyip ge癟mitir. Hesab覺 kald覺ram覺yor mu? 襤kinci bir normal standart hesap a癟覺p kullan覺c覺 eklesin, ard覺ndan okul hesab覺n覺 silebilir. Tekrar sadece Office uygulamas覺 i癟in eklemeyi se癟sin. Hesab覺 eklerken ekteki se癟enei iaretlerseniz sadece uygulama i癟in oturum a癟m覺 olursunuz."
image

evet biliyorum ve onu da iaretini kald覺rd覺m o halde oldu.

Eer O&O ShutUp10 vb. yaz覺l覺m kullan覺yorsan bu uygulamalar kay覺t defteri 羹zerinden deiiklik yapt覺覺nda uygulamalar bu deiiklikleri kurulu deiiklik yapm覺 gibi g繹r羹yor. Uygulama 羹zerinden yapt覺覺n deiikleri s覺f覺rlarsan muhtemelen normale d繹necektir.

evet kulland覺m onlar覺 ama kullanmak istiyorum yani ama hep b繹yleydi kullanamadan 繹ncede

Kullanmanda bir sak覺nca yok, ben de kullan覺yorum zaten. Bu 癟覺kan uyar覺lar asl覺nda seni k覺s覺tlam覺yor (en az覺ndan kald覺r覺p/kapatmad覺覺n 繹zellikleri), sadece orada duruyorlar. Eer ger癟ekten seni engellemiyorsa durmas覺n覺n bir sak覺ncas覺 yok.

windows update de o yaz覺lar var k覺s覺tlamayla ilgili neyse