Windows için android emülatör önerisi

Merhaba. Başlıkta da yazdığım gibi mümkün olduğu kadar hafif, kullanımı kolay bir android emülatörüne ihtiyacım var. Birkaç mobil uygulamayı bilgisayarımda da kullanabilmek istiyorum. Özellikle Udemy’nin android uygulamasındaki desleri indirebilme özelliği için. önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim​:blush::grin:.

Bildiğim bluestacks var. Bir de işe yarıyor mu bilmiyorum ama yt-dlpde udemyden de video indirme için örnek vermiş GitHub - yt-dlp/yt-dlp: A feature-rich command-line audio/video downloader

genymtoion kullanıyorum gayet güzel stabil calısıyor windowsdada var

acaba windows subsystem for linux kursan, sonra kurduğun dağıtımında da waydroid çalıştırsan nasıl olur. olur mu bilmiyorum. teorik olarak söylüyorum. bilgisi olanlar yazarsa sevinirim

Windows’da Android uygulamalarını çalıştırmak için emülatörlere ihtiyaç yok, native olarak çalıştırabilirsiniz. Bakınız: WSA. İstediğin mağaza, gapps ve root seçenekleriyle yüklemek istersen bu repoya bakabilirsin.

1 Like

Android sdk nın emülatöründe hafif versiyonları da var öneririm.

ldplayer biraz daha hafif olabilir.

Cevaplarınız için gerçekten çok teşekkür ederim😊. Tümünü inceledim. Bluestacks, Ldplayer, Nox gibi oyun odaklı emülatörler çok fazla ıvır zıvırla dolu gibi geldi. WSL kurup üzerine waydroid kurmak ta çok katmalı olurmuş gibi geldi. @ahmetcetinkaya önerdiğiniz github sayfasını inceledim ve WSA bilgisayarıma kurdum. Tam istediğim olay buymuş👍.
Teşekkürler.

1 Like