Windows failed to start hatasi

Evet hocam. ayni anda sectim ikisini de ardindan IntallÔÇÖa bastim o kadar.

Ventoy ├╝zerinden devam etmek daha iyi olabilir orda da se├ženeklerle oynamak gerekecek.

Anladim hocam peki ne yapayim su an

VentoyÔÇÖu indirdim GUIÔÇÖsini actim su an. Hangi ayarlari yapmam gerekiyor.

Secure Boot SupportÔÇÖu kapattim ve MBR Yerine GPT Sectim boyle kurayim mi hocam dogru mu yapmisim.

Deneme yan─▒lma y├Ântemiyle git daha iyi olur

Yine aynisi oldu hocam. :frowning:

Elinizdeki ISOÔÇÖda da sorun mevcut olabilir belki. Onu da g├Âz ├Ân├╝ne almak laz─▒m. Daha ├Ânce kurulum yapt─▒─č─▒n─▒z bir ISO dosyas─▒ m─▒yd─▒ bu?

Hayir yeni indirdim hocam. Bir de size Dual-Boot yaparken izledigim videoyu atayim mi ve hata yaptigim yeri de anlatayim belki sorunun cozumunu biliyorsunuzdur.

video Bu videoÔÇÖda 14:14 Dakikasina kadar iyi gelmistim ancak sonradan kafam karisti ve arkadas 14:14ÔÇÖu dakikadan sonra ÔÇťmount /dev/sda1 /mnt/win10ÔÇŁ Komutunu girdi. SDA1 100MBÔÇÖlik olanini girdi yani. Ben onu goremeyip direk C diskini girdim 350 GB olani yani. Haliyle C diskini /mnt/win10 klasorune aktardi. Ben de sanirim kopyalamistir diye win10 klasorunde ki herkeyi sildim. Yani sonuc olarak C diski bombos su an ayni an da /mnt/win10 klasoru de bombos. Acilista Grub ekranin da Windows 10 Gorunuyor ancak hic bir Windows dosyasi olmadigi icin sanirim o yuzden yani. Acilmiyor onarim falan diyor ve hic bir tuslari islev gormuyor yani mesela F8 Tusu vardi mavi ekran da ona basinca hic bir sey olmuyor ayni sekil F1 icin de gecerli. Umarim anlamissinizdir anlamadiginiz bir kisim var ise daha detayli anlatmaya calisirim. Boot Menu de hala Windows Boot olarak gorunuyor M2 SSDÔÇÖm

• D├╝zenleme

E─čer silmeden ─░SO dosyas─▒na eri┼čebiliyorsan─▒z onun yerine bunu deneyebilirsiniz :

Merhaba, g├Âsterdi─činiz hata BCD dosyas─▒n─▒n eksik veya hatal─▒ oldu─čunu g├Âsteriyor. Nas─▒l ba─članmak i├žin grubÔÇÖa ihtiya├ž duyuyorsak ve onun konfigurasyon dosyas─▒ varsa. WindowsunkiÔÇÖde Windows Boot Manager i├žin onunda BCD ( Boot Configuration Data ) dosyas─▒ var. Muhtemelen diskinizdeki Windows EFI b├Âl├╝m├╝nden kaynakl─▒. Maalesef bilgisayardaki diski komple temizleyip ba┼čtan windows kurman─▒z laz─▒m.

NOT : Live USB i┼čletim sistem ─░SO'nuzu ├žal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒ ├Ânceden teyit edin

Nolur nolmaz iso dosyan─▒z─▒nda hatal─▒ olmamas─▒ ad─▒na SHA256 kontrolu yap─▒n ve m├╝mk├╝nse yeniden iso dosyas─▒ indirin. Yan─▒nda bir tane Masa├╝st├╝n├╝ denemenizi sa─člayan destekli bir Live USB isosu bulunsun. MX Linux, Linux Mint gibi :slightly_smiling_face:, sonra Gparted ile diskinizi tamamen temizleyip gpt olarak tekrar b├Âl├╝mlendirin. Ve yeni b├Âl├╝m olu┼čturup tekrar deneyin

Hatan─▒z─▒n t├╝rk├že hali :

Windows Boot Manager

Windows ba┼člat─▒lamad─▒. Yak─▒n zamanda yap─▒lan bir donan─▒m veya yaz─▒l─▒m de─či┼čikli─či buna neden olabilir. Sorunu gidermek i├žin:
1. Windows kurulum diskini yerle┼čtirin ve bilgisayar─▒n─▒z─▒ yeniden ba┼člat─▒n.
2. Dil ayarlar─▒n─▒z─▒ se├žin ve ard─▒ndan "─░leri" butonuna t─▒klay─▒n.
3. "Bilgisayar─▒n─▒z─▒ Onar─▒n" se├žene─čine t─▒klay─▒n.

Bu diske sahip de─čilseniz, yard─▒m i├žin sistem y├Âneticinize veya bilgisayar ├╝reticinize ba┼čvurun.

Dosya: \EFI\Microsoft\Boot\BCD
Durum: 0xc000014c

Bilgi: Bilgisayar─▒n─▒z i├žin Boot Yap─▒land─▒rma Verisi eksik veya hatal─▒.

Selamlar hocam. Bunu denemeye firsatim olmadi cunku sorunu cozdum. Baska bir forum da konu actim ve arkadas ile 2, 3 saatin ardindan problemi cozduk. En basit yoldan anlatmak gerekirse bir diskte sanirsam 2, 3 tane EFI oldugu icin baslamiyordu. Ben de HDD ve Sata SSDÔÇÖi sokup ve M2 SSDÔÇÖi bicimlendirdigim zaman ve kalanlari da sildigim zaman kurulumu yapabildim.

1 Like