Windows 10 Kali Linux WSL kurulum hatas覺 (0x80004005)

Merhabalar WSL ile Kali Linux kurmak istiyorum fakat b繹yle bir hata al覺yorum. Hatan覺n kayna覺n覺 arat覺rd覺m fakat somut bir 癟繹z羹m yolu yoktu.Windows Feartures k覺sm覺nda WSL aktif

Merhabalar, konuya 癟ok hakim deilim ancak birka癟 ey denenebilir.
nce Windowsun g羹ncel olduundan emin ol. BIOStan sanallat覺rman覺n aktif olduundan emin ol, sanallat覺rma olmadan WSLin 癟al覺mas覺 m羹mk羹n deil. WSL i癟in varsay覺lan gelen Ubuntuyu y羹klemeyi denedin mi, denediysen 癟al覺覺yor mu? Onun d覺覺nda LxssManager servisini yeniden balatabilirsin. Belki WSLi yeniden kurmak da ie yarayabilir, denemekten zarar gelmez. Tabii baka da覺t覺mlarda olan dosyalar覺n varsa yedek almak isteyebilirsin.

1 Like

Merhaba.Ubuntu kurarkende b繹yle bir hata alm覺d覺m WSL-i kapat覺p a癟t覺m d羹zeldide kalide bu ie yaramad覺

Dediim ad覺mlar覺 uygulamay覺 deneyin eer yine olmazsa baka 癟繹z羹mlere bakabiliriz.

Merhaba WSLnin kulland覺覺n覺z versiyonu 2 mi acaba? Powershell 羹zerinden kurmak yerine Microsoft Store 羹zerinden uygulama al覺r gibi indir dediiniz zaman bir farkl覺l覺k oluyor mu? Kurulum yapmadan 繹nce wsl --update ile Subsystem Linuxu g羹ncellediniz mi? Mevcut kernel s羹r羹m羹 ka癟 g繹z羹k羹yor?

1 Like

1.WSL s羹r羹m羹m 2
2.Kernel ka癟 bilmiyorum
3.wsl --update yap覺nca b繹yle bir hata al覺yorum:
image

ncelikle Powershelli administrator olarak m覺 癟al覺t覺rd覺n覺z? Eer bunu g繹zden ka癟覺rmad覺ysak o zaman github 羹zerinde a癟覺lm覺 bir Issuedeki 繹nerileri size sunuyorum. Benzeri sorunlar覺 yaam覺lar ve bu ekilde 癟繹zm羹ler.

1 Like

Evet sudo olarak 癟al覺d覺rd覺覺m i癟in PS C:\WINDOWS\system32 olarak g繹z羹k羹yor user olarak 癟al覺t覺rd覺覺mda PS C:\User\Munir yaz覺yor

Bahsettiim Issueya bakma ans覺n覺z oldu mu acaba veya sorunla ilgili bir deiiklik/gelime oldu mu?

Maalesef bir deiiklik olmad覺 :frowning: Bilgisayar覺mda Ubuntu WSL olarak kurulu olmas覺na ramen g繹rm羹yor

Ubuntu WSLyi Microsoft Storedan m覺 kurdunuz?

Bunu denediniz mi?

Evet Ubuntu ve Kalini Micrasoft storeden indirdim Ubuntu 癟al覺覺yor

Kernel s羹r羹m羹n羹z eski (g羹ncel kernel 5.15.133.1) ve

demi olman覺za ramen WSL 1 kullan覺yor gibi duruyorsunuz. stelik kurduunuz Ubuntu da wsl listesinde g繹r羹nm羹yor. Ubuntuda 癟ok dosyan覺z mevcut mu acaba? WSL i癟in komple temizden bir kurulum yapmay覺 d羹羹n羹r m羹s羹n羹z?

Sorunu 癟繹zd羹m WSL de g繹z羹k羹yor ubuntu hatta u an rom portluyorum.Bir aksilik 癟覺karsa yeniden kurar覺m yard覺m覺n i癟in 癟ok saol kral adams覺n <3

Burada bahsettiimiz bir ekilde mi 癟繹zd羹n羹z yoksa kendiniz mi? Biraz daha bilgi verebilirseniz iyi olur :smiley: