Windows 10 Firefox kasma ve fazla sistem tüketme sorunu

Merhaba ben windows 10 da firefox kullanıyorum ama biraz kullandıktan sonra çok ram ve cpu tüketiyo acaba bu neden olabilir ya da çözümü var mıdır ?
Ram 1.5 gb cpu %25 kullanıyo ve fanım çok çalışıyo.

Bunun anormal olduğunu nereden çıkardınız? Mesela karşılaştırmalı olarak farklı tarayıcılarda farklı sonuçlar mı elde ettiniz? Tarayıcının 1.5 GB RAM ve %25 CPU kullanması durumdan duruma bağlı olmak üzere normal.

normal olabilir ama hep oluyor ve arkada hiçbir şey çalışmıyor ve tek youtube sekmesi açıkken bence normal değil ama bir de edge deniyim o zaman teşekkürler ilgin için yusuf.

1 Like

Bir zamanlar bana da yapıyordu aynı sorunu, firefox kullanmayı sevdiğim için diğer tarayıcıları sildim ve aşırı güç kullanımı gibi bahsettiğin sorunlar vardı. Baya araştırdım silip tekrar yükledim. İnterntten bulduğum bazı ayarları yaptım. Çözülmedi, formattan sonra kendine geldi ama ben brave geçtim , 2. tarayıcı olarak kullanıyourm ve şuan sıkınıt yapmıyor. Gelen güncelleme ile de ilgili olabilir. Bilmiyorum ama denedim bir çok şey ama bulamamıştım. Formattan sonra bir daha öyle yapmadı.

1 Like

Formattan sonra mı peki Firefox kullanınca da olmadı ? Teşekkürler bilginiz için

Diğer tarayıcılarda bunun olmadığından eminseniz buradaki adımları denemenizde fayda var.

1 Like

formattan sonra ne firefox nede diğer tarayıcılar yapmadı