Wifi adaptör taktıktan sonra ne yapmalı

interneti kablo ile kullanıyorum airetten wifi adaptörlerde bazı işlemler yapmak istiyorum şuan kasaya taktım sonra ne yapmalıyım işletim sistemi: kali-linux

Sürücüsü vardır. Kur. Sonradan gördüm. Niye Kali Linux?

sürücüsünü nerden bulurum.
ilgim var ve gelişmek istiyorum

Linux tecrübeniz ne kadar? Kali’yi ana sistem olarak kullanıyorsanız bu mantıklı değil bence ve çoğu arkadaşımın bana bu konuda katılacağını düşünüyorum.

yaklaşık 1 yıl linuxu normaldede kullanıyordum ama sadece kod yazıyordum

Görseldeki wifi adaptörünü mü kullanıyorsunuz? Bu adaptör ise eğer kendi kutusunda dahi uyumlu olduğu yazıyodu. Hatta kali linux demez de şey yazar “BackTrack 3” uyumlu gibi bir şey yazar. Aynı işletim sistemidir aslında. 2013 yılından sonra proje Kali Linux olarak anılmaya başlandı. Söz konusu wifi adaptörü ve aynı görüntüye sahip ama farklı firmalarca üretilmiş diğer modelleri aslında aynı chipset’i kullanıyor. Aşağıda gösterdiğime benzer bir kutuya sahip olur ve 100-150 Mbit/s 5dbi gibi bilgilerle tanıtılır.

Inca 150x Wireless Adaptör

Biraz nostalji olması açısından kutusunda Backtrack 3 yazan Inca ürünü fotoğrafını paylaşıyorum.

1 Like

Sürücüyü otomatik tanıması lazım zaten. Kali’de wifi’ın nasıl açılacağını bilmiyorsanız:

Enable or disable WiFi via GUI kısmına bakabilirsiniz.

@wise @yusufipek ben inca’ya benzetemedim ama emin de değilim. İnternette görmüştüm bu wi-fi adaptörü.

Aslında wifi adaptörünüzün ne olduğunun veya buna benzeyip benzemediğinin bir önemi yok. Bu cihazı ve fotoyu örnek olması açısından ekledim.

Direk taktığınız zaman wifi sekmesi görünüyor ve mevcut ağları gösteriyor ise (ki çoğunlukla böyle olur) herhangi bir şey yapmadan kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer böyle olmaz ise hangi wifi adaptörünü aldığınızı elinizden geldiği kadar ek bilgiyle birlikte fotoğraf ekleyip bir konu açabilirsiniz.

2 Likes

Eğer ki taktığınız halde Wi-Fi adaptörünüzü görmüyorsa (yukarıdaki rehberdeki gibi yaptığınız halde Wi-Fi bağlantılarını göremiyorsanız) bir lsusb çıktısını buraya paylaşabilirseniz seviniriz.

1 Like