Web Sitesi Uyumluluk Testi

Merhaba, yapt─▒─č─▒m sitenin t├╝m taray─▒c─▒larda ayn─▒ g├Âr├╝nd├╝p g├Âr├╝nmedi─čini nas─▒l test edebilirim.(firefox ve choromeÔÇÖmda kendim test ettim ama safariÔÇÖde edemiyorum)

merhaba kategori olarak kodlama se├žebilirmisiniz

User Agent Switcher gibi bir eklenti kullanabilirsiniz bence. Taray─▒c─▒n─▒z kendisini ve kulland─▒─č─▒n─▒z i┼čletim sistemini siteye farkl─▒ olarak tan─▒t─▒r. Bu sayede (%100 ayn─▒ olmasa da) y├╝ksek oranda ayn─▒ deneyimi tecr├╝be edersiniz. Tamamen ayn─▒ olmamas─▒n─▒n nedeni i┼čletim sistemi veya taray─▒c─▒ ├Âzelindeki baz─▒ kaynaklar─▒n simule edilmesi bazen m├╝mk├╝n olmuyor. Mesela Ubuntunun bir versiyonunda (├žok eski) yeni bir yaz─▒ tipi eklenmi┼č ve tan─▒nmayan yaz─▒ tipleri s├Âz konusu oldu─čunda (e─čer site y├Âneticisi bu durum i├žin Arial, Sans/Serif gibi bir se├žim yapmad─▒ysa) bu yaz─▒ tipi devreye giriyordu. B├Âyle bir ├Âzel durumun o d├Ânem i├žin farkedilip de bir eklentiye eklenmesi hemen m├╝mk├╝n olmad─▒. Hatta iyi hat─▒rl─▒yorum insanlar o yaz─▒ tipini haricen cihazlar─▒na indirip WordÔÇÖde falan kullan─▒yorlard─▒. ├çok g├╝zel bir yaz─▒ tipi idi. :slightly_smiling_face:

3 Likes