Web geliştirme için laptop önerisi

Web geliştirme için söylediğim özelliklere sahip bir laptop var mı? İstediğim özellikler:

• 16 GB RAM
  • 512 GB SSD
  • Oyun oynamayacağım ve grafik işlemcisini kullanmayacağım için entegre grafik kartı.
  • Masaüstünden laptoplara geçenler için güzel büyüklükte ve iyi bir ekran.
  • Stabil bir CPU. (Programlama ve sanal makinede önemli.)
  • FreeDOS olsa iyi olabilir çünkü linux dağıtımı kuracağım.

Bu özelliklerde uzun giden bir laptop varmı? Ben Lenovo Thinkpad E15 G2 araştırdım ama pahalı dediler. Ben ilk defa laptop kullanacağım. Bu programları kullanıyorum:

1. Neovim
  2. VSCode
  3. Terminal
  4. Librewolf
  5. Node.js

Önerilerinizi beklerim. Teşekkürler.

Merhaba, foruma hoş geldiniz. Herhangi bir bütçe belirtmediğiniz için size laptop satın alırken izlediğim veya arkadaşlarıma önerdiğim gidiş yolunu önermek isterim. Türkiye genelinde bilgisayar satan siteleri ve cihazları epey.com adlı site ile karşılaştırıyorum. Gönderinde belirtmiş olduğun özellikleri dikkate alarak senin için şöyle bir link oluşturdum.

Min: 512 GB SSD / 16 GB Ram / 15.6 İnç Ekran (fiyatlar en düşükten yükseğe doğru sıralı)

Karşına çıkacak olan modellerin çoğu Freedos veya öyle olmasalar bile ekstra dikkat etmeni gerektirecek bir durum değil. Özellikle bir işletim sistemi istemediğin için. İşlemci olarak belirli bir model veya yıl seçmedim ama soldaki seçeneklerden Amd/İntel ve yıl seçimi yapabilirsin. Ama tavsiyem fiyatlara göre laptoplara ve işlemci modellerine bakman. Her işlemciyi veya yanında (varsa) gelen harici ekran kartını bilme şansımız yok. Bu konuda da sana üç adet site önereceğim.

1. Amd işlemcilerin özelliklerine bakmak için
  2. İntel işlemcilerin özelliklerine bakmak için
  3. Genel olarak işlemcileri kıyaslamak için

Bildiğin veya kullandığın bir işlemci var ise onunla kıyaslayabilirsin veya iki model arasında kaldığında ve fark genel olarak işlemcileri olduğundan gene bu sitelerden destek alabilirsin. Böylece nispeten uygun fiyata iyi bir model alma veya kendince bir bütçe alt/üst sınırı koyma şansın olacaktır. :slightly_smiling_face:

4 Likes