Waydroid hangi linux sürümünde daha iyi çalışır?

Eski bir laptop var hem linux hem apk çalıştırsın istiyorum ancak hangi linux sürümünün Waydroid’i hızlı ve sorunsuz çalıştıracağını merak ediyorum ayrıca kolay kurulursa iyi olur yıllar önce kısa süreli linux deneyimim oldu.

Eğer sistem bilgilerini paylaşırsanız daha uygun bir dağıtım önerisinde bulunabiliriz.

Linux mint henüz wayland desteklemediğinden yanlış bir öneri olduğu düşünüyorum. Laptop çok eski değilse fedora kurulabilir.

Söylediğiniz için teşekkürler, mesajı düzenledim.

13-14 yıllık bir laptopa Fedora kurdum ssd yok ama hızlı bir şekilde çalıştı Waydrpid kolayca kuruldu. Fedora kısmında wifi algımadı Waydroid kısmanda ise Fedora’nın algıladığı kamerayı algılamadı. Belki sanal kamera algılar diye Obs kurup sanal kamera eklentisi kurdum eklenti eski olduğu obs ile çalışmadı. Linux tarafında Splitcam veya Manycam gibi sanal kamera uygulamaları mevcut mu?

Merhab aslında linux dağıtımı fark etmez. Masaüstü Ortamı fark edebilir ama şuanda tüm dağıtımlar Wayland desteğinde iyi noktalara gelmeye vaşladı :slightly_smiling_face:

Basit bir oyun denedim ama laptop çok eski ve nvidia ekran kartı üstelik 540m :slight_smile: olmasına rağmen akıcı bir şekilde çalıştı. Windows + Emulator kullansaydım bu kadar akıcı olmazdı.

1 Like