V2Ray kurarken/kullanırken yaşanılan hatalar destek

Ben aşmayı başaramadım. Tüm proxyleri engelliyorlar. Squid, tiny ve v2ray drnedim hepsi de engellendi.

Sunucuma proxy portundan(benim için 80) bağlanmaya çalışınca aşağıdaki engel geliyor.

bu hafta deniyorum bunu

Attığınız ekran görüntüsüne bakılırsa bir yerde hata yapıyorsunuz. v2ray ağ trafiğini lokale ulaşınca proxye çevirir yani sunucu ile aranızda tanımlanabilecek türden veri akışı gerçekleşmez. Ve dediklerimi doğru şekilde yaptıysanız meb erişim engeli hatası almanız olanaksızdır. Ya vekil sunucu bağlantı kabul etmiyor hatası alırsınız ya da bağlantı zaman aşımına uğradı hatası alırsınız ya da “pr en end of file” gibi kelimeler içeren hata alırsınız. Yüksek ihtimalle tarayıcınız proxyi tanımlamadı.

Termux ve proxy clientlar üzerinden denedim bir türlü olmadı. Nmap versiyon ve genel scriptler ile deneme yaptım ve nmap çıktısında da Meb engeli ibareleri çıktı. Portta çalışan servis taraması çıktılarında vpn ve proxy içeren servisler otomatik olarak meb tarafından engelleniyor.

Stealth protokolünü ve wifi paylaşımı destekleyen bir cihazdan yapılan paylaşım ile internete çıkmayı denediniz mi? İnternete çıktığınız cihaz ile vpn ya da proxy denemelisiniz. umarım sorun çözülür.

1 Like

Stealth ile ilgili pek birşey bulamadım sadece bazı vpn servislerinde bulunan http/s trafiklerini gizleyen bir yöntem olduğunu biliyorum. Başka birşey bilmiyorum.

Wifi paylaşımı çalışmamıştı (sadece fatih interneti ile proxy ve vpnsiz).

Şimdi openvpn kurdum yarın okulda deneyeceğim.

Proton vpn’de stealth protokolü bulunuyor. Denemekten zarar gelemez. Doğrudan proton vpn uygulamasından bağlanmanız gerek. Umarım işe yarar.

Mobil Proton vpnde ayarlar kısmında göremedim. Belki birisi bir öğretici gönderi paylaşır, ondan yararlanırım. Proton ücretsiz versiyonunu kullanıyorum.

Proton üzerinden özel proxy ile bağlanma varsa bilemem ama şuan zaten proxyleri devre dışı bırakıp openvpn kurdum.

Zaten betternet ile bypass edebiliyorum ama hazır kendim sunucum varken verilerim başkasına gitmesin diye düşünüyorum.

Düzenleme: Openvpn de okul internetinde çalışmıyor. Evde çalışıyordu. Artık çok da umursamıyorum. Genel kullanım için kullanacağım.

Hocam siz bir yerde hata yapıyonuz gibime geliyor en kısa zamanda video ile anlatımı paylaşacağım.

1 Like

Eğer videosunu yaparsanız bir daha denerim. Ama zaten ben betternet vpn ile aşabildiğim için artık pek üstüne düşmüyorum.

root@debian12:~# ss -tulp
Netid State  Recv-Q Send-Q Local Address:Port Peer Address:PortProcess                         
tcp   LISTEN 0      128          0.0.0.0:ssh       0.0.0.0:*    users:(("sshd",pid=870,fd=3))  
tcp   LISTEN 0      4096               *:http            *:*    users:(("v2ray",pid=1309,fd=3))
tcp   LISTEN 0      128             [::]:ssh          [::]:*    users:(("sshd",pid=870,fd=4))
~
❯ v2ray run -c client.json
V2Ray 4.34.0 (user) 20230518-074445 (go1.19.8 linux/amd64)
A unified platform for anti-censorship.
2023/12/20 14:18:45 Using config from STDIN
2023/12/20 14:18:45 [Info] v2ray.com/core/main/jsonem: Reading config: stdin:

“The proxy server is refusing connections” hatası alıyorum

Hatayı nerde alıyorsunuz? Portları doğru girdiğinize emin misiniz?
sudo lsof -i :1080 && sudo lsof -i :10800 çıktısını atarmısınız sunucu çalışırken?

Kodun bir çıktısı yok

proxy’i yerelde başlattıktan sonra firefox’a proxyi kullanması için ayar yapıyorum sonrasında bağlanamadı hatası alıyorum

zaten root olduğum için lsof -i :1080 && lsof -i :10800
yazdım

Kodun çıktısı yoksa v2ray lokalde çalışmıyor demektir. Config dosyanızı kontrol edin.
Ayrıca videoya da bakabilirsiniz.

vid4eo.mp4 - 29.7 MB

Şimdi farkettim kullandığınız v2ray sürümünden kaynaklı olabilir. Varsayılan config dosyasının konumunu bulup ordaki dosyayı bu konudaki config dosyasıyla değiştirin.

1 Like

lsof -i :1080 && lsof -i :10800

sunucuda yazdım bunu :smiley: ama yereldede aynı sonuç çıktı vermedi

config konumu /etc/v2ray/config.json olabilir deneyin bi

root@debian12:~# systemctl status v2ray.service 
● v2ray.service - V2Ray Service
     Loaded: loaded (/etc/systemd/system/v2ray.service; enabled; preset: enabled)
    Drop-In: /etc/systemd/system/v2ray.service.d
             └─10-donot_touch_single_conf.conf
     Active: active (running) since Wed 2023-12-20 16:14:49 +03; 1h 0min ago
       Docs: https://www.v2fly.org/
   Main PID: 2093 (v2ray)
      Tasks: 9 (limit: 9475)
     Memory: 21.3M
        CPU: 3.612s
     CGroup: /system.slice/v2ray.service
             └─2093 /usr/local/bin/v2ray run -config /usr/local/etc/v2ray/config.json

config dosyasının nerede olduğunu yukarıdaki komut ile buldum.

Aşağıdaki videoyu izleyerek sunucu ve istemci kurulumunu gerçekleştirdim.
videodaki adımları senin bu kılavuzundakiler ile birleştirdim.
port değişikliğini ve firefox ayarlarını ekledim videoya ek olarak
tek kalan şey okulun interneti ile test etmek.

Kılavuz için teşekkür ederim…

2 Likes

Hocam biz hiç bu kadar uğraşmıyorduk. Ben Windscribe’dan TR sunucusu ile sorunsuz bağlandığımı hatırlıyordum. Daha öncesinde MEB sertifikasını kullanıyordum. Zaten son sene YouTube yasağını da kaldırdılar okulda :slight_smile:

1 Like

MEB internetine bağlı iken bu hatayı aldım.

V2Ray 4.45.2 (V2Fly, a community-driven edition of V2Ray.) Custom (go1.18.3 linux/amd64)
A unified platform for anti-censorship.
2023/12/21 07:41:33 [Info] main/jsonem: Reading config: /home/aziz/.config/qv2ray/generated/config.gen.json
2023/12/21 07:41:33 [Warning] V2Ray 4.45.2 started
2023/12/21 07:41:34 127.0.0.1:51796 accepted tcp:127.0.0.1:0 [QV2RAY_API]
2023/12/21 07:41:39 tcp:127.0.0.1:54148 accepted tcp:www.twitch.tv:443 [coiilksegaezehv]
2023/12/21 07:41:40 tcp:127.0.0.1:54158 accepted tcp:btt.community:443 [coiilksegaezehv]
2023/12/21 07:41:42 [Warning] [3831306951] app/proxyman/outbound: failed to process outbound traffic > proxy/vmess/outbound: failed to find an available destination > common/retry: [transport/internet/websocket: failed to dial WebSocket > transport/internet/websocket: failed to dial to (wss://sansürledim/v2ray):  > x509: certificate signed by unknown authority] > common/retry: all retry attempts failed
2023/12/21 07:41:42 [Warning] [1721161000] app/proxyman/outbound: failed to process outbound traffic > proxy/vmess/outbound: failed to find an available destination > common/retry: [transport/internet/websocket: failed to dial WebSocket > transport/internet/websocket: failed to dial to (wss://sansürledim/v2ray):  > x509: certificate signed by unknown authority] > common/retry: all retry attempts failed

Normal internete bağlı ikende aynı hata var mı?