Uzun zaman sonra Arch g├╝ncellemesi yapmak

Merhabalar.Ben 1.5 y─▒l ├Ânce linux kullanmaya ba┼člad─▒m ve eski Toshiba bilgisayar─▒mda bir ├žok linux distrolar─▒nda farkl─▒ farkl─▒ deneyimlerim oldu.Genellikle Arch tabanl─▒ i┼čletim sistemleri kulland─▒m (Majaro,Garuda, EndeveorOS,ArchCraft, ArcoLinux).En son bilgisayar─▒ma ArcoLinux kurdum ve en son 6-7 ay ├Ânce g├╝ncellemi┼čtim,ondan sonrada yeni windowslu PC ald─▒─č─▒m i├žin Ihtiyar Toshiban─▒ hi├ž kullanmad─▒m.Aylar sonra a├žt─▒m ve ├Âylesine Bravede gezdindim, brave update istiyordu.Sizce uzun aradan sonra sistemi g├╝ncellesem sorun olurmu yoksa ba┼čka bir OS mi kurmal─▒y─▒m?

G├╝ncellemeyi denesene merak ettim 6 ay sonra g├╝ncellemede sorun ├ž─▒karacak m─▒? Bence a├ž─▒lmayacak ama yine de yeni OS kurmadan ├Ânce denemelisin.

Sorun olmaz. DiscordÔÇÖda bir arkada┼č 2 y─▒l g├╝ncellenmeyen ArchÔÇÖi g├╝ncellemi┼čtiÔÇŽ

─░lk ba┼čta keyringi g├╝ncellemende fayda var.

sudo pacman -Syy yazd─▒ktan sonra sudo pacman -S archlinux-keyring yap.

Daha sonras─▒nda normal bir ┼čekilde sistemini g├╝ncelleyebilirsin. Bir sorunla kar┼č─▒la┼čaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yorum.

1 Like

Arch Linux, Rolling Release oldu─ču i├žin uzun s├╝re g├╝ncelleme yapmad─▒ktan sonra sistem yava┼člayabiliyor diye bir yaz─▒ okumu┼čtum forumda.