Ucuz domain ve vps server

Ucuz vps server ve domain sa─člay─▒c─▒ ar─▒yorum.

Vps i├žin keyubu 3 gb ram versiyonunu d├╝┼č├╝n├╝yorum( 60 tl ayl─▒k ve en ucuz bulabildi─čim bu).

Eskiden google domains te uygun domain al─▒nabiliyordu ama domain sa─člama hizmetini devretmi┼čler ve art─▒k en d├╝┼č├╝k domain fiyat─▒ 12 dolar.

Bana ├Ânerebilece─činiz domain ve vps serverlar neler?

1 Like

VDS al─▒n─▒z efendim. Keyubu ├╝zerinden alacaksan─▒z orada VDS fiyatlar─▒ daha cazip.

2 gb ram vds 60 tl ama 3 gb ram vps 60 tl, vps daha uygun oluyor.
Desktopa ihtiyac─▒m yok baz─▒ servisler kurup cloud olarak kullanaca─č─▒m.

Ayn─▒ siteye bakt─▒─č─▒m─▒zdan emin miyiz hocam? San─▒r─▒m bir kar─▒┼č─▒kl─▒k oldu.

Galib afiyatlar de─či┼čmi┼č veya ben yanl─▒┼č g├Ârm├╝┼č├╝m. 3gb vps 55 tl, 3gb vds 60 tl ama vds te ├žekirdek say─▒s─▒ daha fazla b├╝y├╝k ihtimalle vds al─▒r─▒m.
Ba┼čka bir soru ucuza domain alabilece─čim yerler neler biliyormusun ustam.

Maalesef. Bildi─čim ucuz bir yer yok.

Merhaba namecheap ─░lk y─▒l 1$ ile ilk senenizi ucuz alabilirsiniz. ( Yenileme ├╝cretleri yaz─▒yor zaten bi kontrol edersiniz.)
E─čer her sene ayn─▒ domaini yenilerim diyorsan─▒z .top alan ad─▒na bir g├Âz at─▒n genelde 5-8$ aras─▒ bir fiyat
vds i├žin bilmiyorum rabisu ya g├Âz atabilirsiniz.

─░nceledim ├Ânerdiklerini te┼čekk├╝rler keyubu rabisudan biraz daha uygun gibi
Domain ise @wise arkada┼č fiyata g├Âre ├Âzelliklere g├Âre domain s─▒ralayan bir site ├Ânerdi. O sitede daha uyguna buldum.

Bu arada namecheap de domain se├žti─čimde ilk y─▒l 2 dollar diyor galiba kupon se├žmedi─čim i├žin. Ve orada .net uzant─▒s─▒ 1 dolar de─čil sadece baz─▒ uzant─▒lar 1 dolar. Ama @wise ─▒n ├Ânerdi─či siteden buldu─čum sa─člay─▒c─▒da y─▒ll─▒k 1.8 dolara .net uzant─▒s─▒ var.

Tekrardan @wise a te┼čekk├╝rler

2 Likes

Ucuz de─čil de ├╝cretsiz servislere ihtiyac─▒ olan olursa bildi─čim ├ž├Âz├╝mleri ┼čimdilik buraya b─▒rakay─▒m;
Ki┼čisel projeler i├žin subdomain olarak https://free-for.life/#/?id=domains bunlardan herhangi biri uygun. ┼×ahsen ben is-a.dev olan─▒n─▒ kullan─▒yorum.
Tam olarak hosting de─čil ama statik siteler i├žin Github Pages kullan─▒yorum, (daha ├Âzg├╝r alternatif; Codeberg Pages)
Server konusunda da dinamik siteler i├žin ├ž├Âz├╝m├╝m yok ama veriler h─▒zl─▒ h─▒zl─▒ de─čil de g├╝nde bir, haftada bir de─či┼čen t├╝rdense, Github Actions ile genelde yeterli miktarda i┼člem yap─▒labiliyor.

1 Like

Evet baz─▒ uzant─▒lar bir dolar, dosya saklamak i├žin kullanaca─č─▒n─▒z─▒ s├Âylemi┼čsiniz sunucu hostland─▒ktan sonra ilerisi ├Ânemli olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nmedim

┼čirket de─čilseniz ├žok para harcaman─▒za gerek yok her sene yeni hesap a├ž─▒p yenilersiniz, fakat .net i├žin bilemem.

Domain y─▒ll─▒k oldu─ču i├žin net uzant─▒s─▒ i├žin 20 tl fazlas─▒ de─čer bence. Haz─▒r bir server─▒m varken belki ki┼čisel bir web sayfam da olur dedim yoksa ba┼čka sitelerde 70 cent e eu.pw gibi uzant─▒larda var. S─▒k─▒nt─▒ yok zaten te┼čekk├╝rler

• Bir sorum daha var renew ├╝cretleri s─▒f─▒rdan al─▒nan domainlere nazaran daha pahal─▒ oluyor. Domain s├╝resi bittikten sonra b├╝r s├╝re daha bekledikten gene ayn─▒ domaini eski fiyat─▒yla alabiliyor muyuz?
1 Like

─░lk alan kapar mant─▒─č─▒ farkl─▒ ┼čirket veya farkl─▒ bir hesaptan alabilirsiniz de her alan ad─▒ i├žin farkl─▒ oluyor baz─▒ alan adlar─▒ hemen baz─▒lar─▒ 1 ay sonra veya daha uzun s├╝re al─▒nm─▒yor. Bende b├Âyle yapaca─č─▒m zaten 2000Ôé║ fiyat ├ž─▒karm─▒┼člar vermem o kadar tangem 1000Ôé║ zaten
edit discorddan bile ba─člant─▒ gitmi┼č tekrar sat─▒nal─▒nabilir oldu─čunda kap─▒cam gene 30 liraya

NetH─▒z veya iki firmay─▒ da kulland─▒m.
Nethiz kurumsal ve kaliteli bir ┼čirket.
Keyubu asla ├Ânermiyorum kalite olarak ├žok sorun ├žekti arkada┼č─▒m bende alacakt─▒m fakat kendisi ├Ânermiyor.

Herkese selam, ben Azad bana uygun fiyatl─▒ ve depolamas─▒ en az 80-100GB olan ve s─▒n─▒rs─▒z a─č trafi─či olan bir sunucu kiralama servisi laz─▒m. ├ľnerebilece─čniz bir servis var m─▒ ?

Not: i┼člemci g├╝c├╝ ve ram ├žok ├Ânemli de─čil sadece nexcloud kurup depolama olarak kullanaca─č─▒m

E─čer ├Â─črenciyseniz github student developer pack al─▒p azure kredisi al─▒n─▒z. 1 Sene boyunca 1 GB ramli bir makineyi ├╝cretsiz kullanabilirsiniz. E─čer 1GB yeterli ise, sadece domaine para verirsiniz.

Merhabalar

Size contabo ├Âneririm. vps 1 paketinde
4 core cpu, 6 gb ram, 100 gb nvme veya 400 gb ssd ve 32 tb trafik 4.5 avro.

Siz s─▒n─▒rs─▒z trafik istedi─činizi belirttiniz g├╝nde 1.5 tb trafik kullanamad─▒─č─▒n─▒z s├╝rece fazlas─▒yla yeterli bir trafik.

https://contabo.com/en/vps/

1 Like

─░hsÔÇÖden ucuz domain alabilirsin