Ücretsiz ya da Hesaplı VPS önerileri!

Merhaba,
Herkes bilidği ya da kullandığı vps servislerini yazabilir mi? Bu şekilde bir database oluşturarak hesaplı ve güvenilir vps listesi oluşturabiliriz.

Ben şuan OVH cloud kullanmaya çalışıyorum ama kartımı kabul etmiyor.

OVH cloud always free tier
Oracle ile de denedim ama kartımdan para çekmesine rağmen 3 gündür provizyonda bekliyor.
Oracle’ın free tier sayfası da burada

Açıkçası bu konulurda yeniyim. Yusuf’un bu ve bu videolarında gördüğüm şekilde kullanmak istiyorum. Belki bir de küçük bir blog kurarım.
Sizin kullandığınız servisler nelerdir ve fiyatları nedir?

NC Videosunda normal bir nc kurulumu gerçekleştiriyor olur da daha iyisi 1.video
Yunohost kurarsanız zaten direk onun üzerinden rahatlıkla Nextcloud kurabilirsiniz wordpress vs daha rahat olur.

• OVH Cloud kullandım çok da pahalı değildi de bir daha -üzerine para verseler- kullanmam
    Veri merkezleri yanmıştı baya da “güzel” yanmıştı ben veri kaybı yaşamamıştım ama gerekli yönetmeliklere uygun olmayan şekilde yapmışlar yangın söndürme sistemi yokmuş yedeklerini dibindeki binaya almışlar onların da ciddi bir bölümü yanmış. Kaynak

• Contabo kullanıyorum genel olarak önerebilirim https://contabo.com/en/

• Birkaç Türkiye’de bulunan sağlayıcı denedim ucuz ama performans rezil seviyelerde.

• AWS kullanıyorum öneririm ama hesaplı değil.

• Hetzner kullanmadım ama iyi şeyler duyuyorum

1 Like

Amazon ve Hetzner’i deneyimleme fırsatım oldu. Amazon’a diyecek söz yok, hiçbir kesinti ve sorun yaşamadım. Hetznerin de Almanya dışında Finlandiya’da barınan bir cihazından hizmet aldığımı hatırlıyorum. Öneririm.

Teknik destek konusunda bu iki firma da oldukça hızlı ve ilgili personele sahip.

2 Likes