Ubuntudan sonra distro ├Ânerisi

Merhabalar,
biliyorum bir├žok konu var ve bir ├žo─čuna bakt─▒m, asl─▒nda kendimde bir ara┼čt─▒rma i├žerisindeydim ama net bir kara veremedim bu y├╝zden konu a├žmak istedim.

bir s├╝redir ubuntu ve gnome kullan─▒yorum ve apt paket y├Âneticisine, kar┼č─▒la┼čt─▒─č─▒m sorunlar─▒ ara┼čt─▒r─▒p ├ž├Âzmeye al─▒┼čt─▒m diyebilirim, ancak geldi─čim noktada archÔÇÖ─▒ da bir noktada kullanmak ve al─▒┼čkanl─▒k kazanmak istiyorum.
denemelerim sonucunda ubuntu da hyperland kuramad─▒m kursamda istedi─čim gibi ├žal─▒┼čt─▒ramad─▒m.

bu nedenle ,kar┼č─▒la┼čt─▒─č─▒m sorunlara webde kolay ├ž├Âz├╝m bulabilece─čim ve hyperland─▒ sorunsuz kullanabilece─čim bir dstro ar─▒yorum konu hakk─▒nda bilgili arkada┼člardan yorumlar─▒n─▒ rica ederim

┼čimdiden te┼čekk├╝rler :slight_smile:

Ben ┼čahsen ilk Ubuntudan sonra ArchÔÇÖ a ge├žtim ├žok rahat ettim (Aur dan dolay─▒) archinstall ile Arch kurabilirsin ya da Arch tabanl─▒ bir da─č─▒t─▒m kurabilirsin.

1 Like

ArchÔÇÖa alisma sureci olarak ya EndeavourOS yada Fedora kurabilirsin. :blush:

yorumlar─▒n─▒z─▒ i├žin te┼čekk├╝rler EndeavourOS denemeye karar verdim indiriyorum :slight_smile:

Simdiden hayirli olsun :slight_smile:

1 Like

Yani Linux da─č─▒t─▒mlar─▒n─▒ neden ad─▒m ad─▒m kurma gibi bir anlam y├╝kledin bilmiyorum ama bence direkt olarak Arch kur. Cay─▒r cay─▒r kullan bilgisayar─▒n─▒.

2 Likes