Ubuntu'da Uygulama Çalıştıramıyorum

Selamlar, ben Ubuntu 22.04LTS kullanıyordum. Bu gün iconları değiştirmek isterken Ubuntuya bir şey oldu. İconları değişmedi, proqramların ikonları gözükmüyor ve hiç bir proqram açılmıyor(tıklayınca tepki almıyorum), terminal dahil. (Firefox ve Brave hariç).

Denediğim 1ci yöntem: Firefoxdan dosyalara eriştim fakat silmek mümkün değil. (icon dosyalarını silersem düzelir diye düşündüm)

Denediğim 2ci yöntem: 2ci diskimde Windows kurulu fakat Windows da Ubuntu olan diskimi görmüyor.

İnternette bir sürü aratma yaptım bulamadım bir şey.

Dizüstü bilgisayarımın parametreleri:
Asus Tuf F15
İ5-10300H
8GB RAM
256gb SSD (Ubuntu)
512gb SSD (Windows)

Dostum ikonu nasıl değiştirdin ne yaptın da sistem bu hale geldi anlamadım. Görüntü video hiçbir şey olmadığı için de tam olarak çıkaramıyorum ne olduğunu. Terminal üzerinden işlem yapmak istiyorsan CTRL+ALT+F2 yaptığında TTY ekranına ulaşabilirsin.

1 Like

Simgeleri değiştirmeye çalışırken izlediğiniz adımları paylaşabilir misiniz?

İkonları indirdim, .icons içerisine unzip etdim burda sorun yok, gnome tweaks’dan ikon seçtiğimde sorun oldu ve ikonlar gitti gnome tweaks falan kapandı saniyeler içerisinde

simgeleri nasıl değiştirdiniz hocam hem disk nasıl gözükmez??? en iyisi youtube de “windows disk gözükmüyor yazmak” ve diski bulup silmek ya da kurduğun ikon paketlerini ( kurmamışta olabilirsiniz) Yusuf abinin dediği şekilde tty ekranına girip silmek

TTY ekranına gir ctrl+alt+f2 f2 çalışmıyorsa f3 f4 de deneyebilirsin. Aşağıdaki komutu uygula:

gsettings set org.gnome.desktop.interface ikon-teman-neyse
1 Like

ctrl+alt+f5 çalıştı, çok teşekkür ederim iconları sildim, sistemi yeniden başlatdım ve düzeldi!

1 Like