Ubuntu kurulum sonras─▒ pulseaudio ses gelmeme sorunu

Merhaba,

─░lk ba┼čta fedora kurulumu sa─člam─▒┼čt─▒m ses eri┼čimimde problem yoktu fakat ubuntuya ge├žmek istedim ve kurulum sonras─▒nda ses problemi ile kar┼č─▒la┼čt─▒m. GPT ve googlelama sonucu baz─▒ ad─▒mlar─▒ ger├žekle┼čtirdim pulseaudio restart, driverlar─▒ tekrardan kurmak gibi fakat hala ses eri┼čemiyorum. Ayarlar Ses ├╝zerinde tiger lake olarak ses sa─člay─▒c─▒m g├Âz├╝k├╝yor fakat test etti─čimde ses gelmiyor k─▒rm─▒z─▒ yan─▒p s├Ân├╝yor.

─░lk defa linux desktop ortam─▒nda kullan─▒yorum, basit bir konuysa aff─▒n─▒za s─▒─č─▒narak ac─▒yorum :slight_smile:

Merhaba, Ubuntuda b├Âyle bir sorun ya┼čamam─▒┼čt─▒m daha ├Ânce. Fakat di─čer ├╝yelerimizin belki bir fikri olabilir. Bu y├╝zden konunuzu yukar─▒ s─▒├žrat─▒yorum :blush:

├ľncelikle foruma ho┼č geldiniz :grin:

Pipewire bu konularda ├ž├Âz├╝m├╝ biraz daha kolay oluyor. Pipewire kurarsan─▒z biraz daha rahatlars─▒n─▒z. E─čer ayn─▒ hatay─▒ pipewire da al─▒rsan─▒z a┼ča─č─▒daki komutu girerseniz ├ž├Âz├╝l├╝yor en az─▒ndan bende ne zaman Distro de─či┼čtirsem ve bir hata al─▒rsam ├ž├Âz├╝l├╝yordu.

systemctl --user restart pipewire

Umar─▒m sorununuz k─▒sa zamanda ├ž├Âz├╝l├╝r.

Pipewire kurulumu veya herhangi bir konuda yard─▒ma ihtiyac─▒n─▒z olursa sormaktan ├žekinmeyin.