Ubuntu Firefox Yakınlaştırma Sorunu

Mesela win11 de firofoxtaki herhangi bir belirli bölüme mausepad yardımıyla telefondaki yakınlaştırır gibi yaptığımda oluyordu. -site yakılaştımasından bahsetmiyorum ctrl-scroola olan- ancak ubuntudaki firefox izin vermiyor nasıl çözeceğim bilmiyorum sorun kimden kaynaklı onu bilmiyorum.
NOT: aradığım özelllik telefondaki tarayıcılardaki yakınlaştırmaya zorla tarzı bir özellik web firefoxda böyle bir seçenek yok.

Galiba aynı hareketi CTRL tuşuna basılı tutarak yaparsan yapabileceksin. CTRL’ye basılı tutmadan yapmanın bir yolu da vardır muhtemelen bir ayar dosyasını düzenleyerek ama onu ben bilmiyorum. GNOME kullanıcıları yazsın. :slight_smile:

2 Likes

ctrlye basarak siteyi komple yakınlaştırıyor onu yazdım zaten benim bahsettiğim spesifik noktaya mesela bir videoya resime yaklaştırma

Evet. Mesela Windows’ta faredeki scroll tuşuna bastığınızda aşağı yukarı da yapabiliyorsunuz.

Bu tarz özellikler genelde ya GNOME eklentisi olarak ya Firefox eklentisi olarak bulunuyor.

Demek istediğiniz spesifik bir yere odaklanma olayı sohbet kısmında da geçmişti. Konu olarak forumda var mı bilmiyorum ama bakabilirsiniz. Eklentilere bakın derim belki bulabilirsiniz.

1 Like