TL Launcher ve TL Legacy G├╝venli Mi?

Merhaba, daha ├Ânce minecraft oynamad─▒m ve sat─▒n almak istiyorum haliyle ├╝lkenin ekonomisinden dolay─▒ rahat├ža al─▒p test edemiyorum bu nedenle tl launcher ve tl legacy gibi yan ├╝r├╝nlerle oyuna g├Âz at─▒p be─čenirsem almay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum , sorum ┼ču bu programlar─▒ indirece─čim ama g├╝venli mi degil mi bilmiyorum bu konuda bir bilginiz var m─▒ ?

Reddit kullan─▒c─▒lar─▒na g├Âre do─čru websitesinden indirdi─čin s├╝rece g├╝venli. Ayr─▒ca MultiMC kullanabilece─čini de s├Âyl├╝yorlar.

https://www.reddit.com/r/minecraftclients/comments/11bawrp/is_tl_legacy_safe/

MinecraftÔÇÖ─▒n kendi sitesinde sundu─ču deneme s├╝r├╝m├╝n├╝ de deneyebilirsiniz isterseniz. Baz─▒ ├Âzellikleri k─▒s─▒tlanm─▒┼č ama g├Âr├╝p, kullan─▒p, fikir edinmeniz a├ž─▒s─▒ndan yeterli olacakt─▒r diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.

1 Like

daha ├Ânce tllauncher hakk─▒nda dedikodular ├ž─▒km─▒┼č g├Ârd├╝─č├╝m kadar─▒yla vir├╝sl├╝ diye bu nedenle sordum

bana a┼č─▒r─▒ k─▒s─▒tlay─▒c─▒ geldi ne t├╝r ├Âzellikler var onlari bile bilmiyorum ├Â─črenmek i├žin s├Âyledim :blush:

While multiplayer Minecraft servers are inaccessible during your free trial, LAN multiplayer is allowed with the limitation that only one demo account can join at a time.

Lan (yerel a─čdaki) oyunlara paral─▒ versiyon gibi rahat giremiyorsunuz. Multiplayer serverlara ise hi├ž giremiyorsunuz.

The length of your Minecraft: Java Edition free trial varies based on your device, but the average trial length is approximately five in-game days or around 100 minutes of in-game time.

5 Oyun i├ži g├╝n veya 100 dk oynama s─▒n─▒r─▒ var. Ondan sonra tekrar kapat─▒p a├žman─▒z gerekiyor.

This is because the default trial name (Player) cannot be changed.

Oyuncu ismini de─či┼čtiremez veya pelerin kullanamazs─▒n─▒z. K─▒sacas─▒ t├╝m ├Âzelle┼čtirme ├Âzellikleri devre d─▒┼č─▒. Ama├žlar─▒ oyunun ├žal─▒┼čma mant─▒─č─▒n─▒ anlaman─▒z.

Size hangi k─▒sm─▒ k─▒s─▒tlayac─▒ geldi? Oyunu ├žok iyi bir ┼čekilde size sunuyorlar bence.

B├Âyle demelerinin sebebi ├že┼čitli bilgileri loglay─▒p geli┼čtiricilere g├Ândermesi ki bunu zaten orjinal minecraft da yap─▒yor.

Bu videoda g├Ârd├╝m de ondan s├Âyl├╝yorum

ne yazikki multi mc minecraft sahip bir hesap istiyor

Bu videoyu izlemi┼čtim. LinuxÔÇÖda JavaÔÇÖy─▒ tlauncher indirmiyor, biz da─č─▒t─▒m─▒n resmi repolar─▒ndan indiriyoruz, ve toplad─▒─č─▒ veriler de bir ├žok oyunun zaten toplad─▒─č─▒ veriler.

Edit: VideoÔÇÖda bahsedilen VirusTotal uyar─▒lar─▒ elektronik imzayla alakal─▒ de─čil gibi.

Minecraft T├╝rkiyete ├Âzel 200 tl di─čer ├╝lkelerde 25 euro.
Hesap gerektimeden multi mc kullanavilirsin ismini tam hat─▒rlam─▒yorum ama multix mc olmas─▒ laz─▒m.
─░stersen no premium multi mc yazarak ara┼čt─▒rabilirsiniz.
Multix mc g├╝venilir idi.

not:

Launcher─▒n ismi multimc X imi┼č yaz─▒y─▒ de─čiltirneye erindim xD.(hesaps─▒z olan)

GitHub - UltimMC/Launcher: Cracked Minecraft launcher. Not related to the original developers. Buna da bakabilirsin, san─▒r─▒m a├ž─▒k kaynakl─▒.

Ek olarak tlauncherÔÇÖi flatpak olarak indirirsen i├žin rahat edebilir, ├ž├╝nk├╝ hi├žbir ki┼čisel dosyana eri┼čimi olmuyor, istedi─čin zaman internet ile ba─člant─▒s─▒n─▒ kesebiliyorsun ve arkaplanda senden habersiz ├žal─▒┼čm─▒yor. Yani vir├╝s varsa bile pek etkilenmezsin.
https://s6.dosya.tc/server16/eqt78n/TLauncher-Flatpak-BruhMan.zip.html
Sana 2.893 s├╝r├╝m├╝ne ge├žmeni s├Âylerse yapma, ├žal─▒┼čm─▒yor.

Hocalar─▒mÔÇŽ Bu kadar u─čra┼čaca─č─▒n─▒za MinetestÔÇÖe y├Ânelseniz? Hem a├ž─▒k kaynakl─▒ hem de baya─č─▒ sevilen bir oyun. ├ťstelik oynayanlardan baz─▒lar─▒ ├Âzellikle mod konusunda daha ├Âzg├╝r oldu─ču i├žin daha iyi oldu─čunu s├Âyl├╝yor.

1 Like

─░┼čletim sistemi hakk─▒nda bir bilgi vermemi┼čsiniz, ancak yine de size tavsiyelerde bulunabilirim. E─čer Windows kullan─▒yorsan─▒z, 3 ayl─▒k bir Xbox ├╝yeli─či alarak deneme ┼čans─▒ yakalayabilirsiniz. E─čer bu se├ženek i┼činize yaramazsa, Linux i┼čletim sistemi kullanarak DistroBox ile TLauncherÔÇÖ─▒ indirebilirsiniz. Bu, herhangi bir vir├╝s veya k├Ât├╝ ama├žl─▒ yaz─▒l─▒m endi┼česi olmadan oyun oynama f─▒rsat─▒ sunar.
Dipnot: Chatgpt sa─čolsun yaz─▒m─▒ ne g├╝zel yapt─▒ .d

3 Likes

Ayn─▒ ┼čey de─čil.
Minetest daha ├žok Roblox alternatifi, MinecraftÔÇÖa g├Âre. Ayn─▒ oyun mant─▒─č─▒ ile ├žal─▒┼č─▒yor.

Distrobox sistemin b├╝y├╝k bir k─▒sm─▒na sahip, ekstra g├╝venlik sa─člamaz.

Konuya gelirsek MinecraftÔÇÖ─▒n deneme s├╝r├╝m├╝n├╝ indirebilirsiniz. E─čer singleplayer oynayacaksan─▒z size nas─▒l olaca─č─▒ hakk─▒nda fikir verecektir.

2 Likes

Bir s├╝re sunucularda minetest oynad─▒m. Minecraft gibiydi %70-%80 diyebilirim. Nas─▒l Roblox ile ili┼čkilendirdiniz anlayamad─▒m. E┼čimle LAN ├╝zerinden de denemi┼čli─čimiz var. AndroidÔÇÖde de oynan─▒yor. ├ľzellikle Minecraft oynamak isteyen ama para vermek istemeyenler i├žin dolamba├žl─▒ yollara girilece─čine ├Ânce Minetest denenmeli bence. Be─čenilmezse de s─▒rf a├ž─▒k kaynak taraf─▒nda bir s├╝r├╝ minecraft klonu diye ├ž─▒kan oyun var onlara bak─▒labilir ba┼čka alternatif olarak. Mesela;

Bu konuyu ┼č├Âyle d├╝┼č├╝n├╝n. Elinizin alt─▒nda amac─▒n─▒za uygun asl─▒nda bir s├╝r├╝ ├že┼čit se├žene─činiz var. Kimi bir yerden bir ┼čey eksik kimi kar─▒┼č─▒k falan ama sonu├žta bir se├ženek ve ula┼č─▒m─▒ olduk├ža kolay. Ula┼č─▒m kolayl─▒─č─▒n─▒ hi├že say─▒p hepsini elimizin tersiyle itip en tuzlu se├ženek olsun istiyoruz. ─░sterse korsan olsun, riskli olsun ama en tuzlusu olsun. Bence di─čer se├ženeklere de en az─▒ndan bir ┼čans verilmeli.

fedora ├╝zerinde legacy launcher kullan─▒yorum ve jilet gibi ├žal─▒┼č─▒yor.

Oyun mant─▒─č─▒ ayn─▒, kulland─▒─č─▒ scripting dili ayn─▒, oyunun a├ž─▒klamas─▒ bile Roblox ile benzer.

As─▒l sizin nas─▒l RobloxÔÇÖa benzerli─čini g├Âremedi─činizi anlayamad─▒m. Baya─č─▒ a├ž─▒k bence.

Oyun MinecraftÔÇÖa benziyor olabilir, i├žindeki baz─▒ oyunlar (Mineclone gibi) benzer olabilir fakat bu ana mant─▒─č─▒n Minecraft ile alakas─▒ olmad─▒─č─▒n─▒ de─či┼čtirmiyor.

Minecraft bir oyundur, Minetest i├žinde oyun yap─▒labilen bir voxel oyun motorudur (Roblox gibi).

┼×├Âyle diyeyim. Ben detaylara tak─▒lm─▒yorum o kadar, sonuca bak─▒yorum. Yani oyunun olu┼čma mant─▒─č─▒n─▒n benim alaca─č─▒m zevke bence ├žok bir etkisi yok. Mineclone 2 moduyla bir oyun minecraft gibi oynan─▒yorsa ve onun gibi zevk verebiliyorsa RobloxÔÇÖa benziyor bunu denemeyin MinecraftÔÇÖ─▒n orijinal deneme s├╝r├╝m├╝ var k─▒s─▒tl─▒ ama onu oynay─▒n diyemem. Roblox da ├žok oynamad─▒m birka├ž kere karde┼čim zorlam─▒┼čt─▒ yani ├žok bilmiyorum.

Ayn─▒ ┼čeyi tonla oyun i├žin s├Âyleyebiliriz, bence arada b├╝y├╝k bir fark var ve buna g├Âre cevap yazmak gerek.

Arkada┼č zaten MinecraftÔÇÖ─▒ almay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yormu┼č, demoyu denemekte bir sak─▒nca yok. Deneme s├╝r├╝m├╝n├╝n orda olmas─▒n─▒n bir sebebi var, ├╝r├╝n├╝ sat─▒n almadan ├Ânce deneyebilmek. Ve bu da m├╝kemmel bir kullan─▒m alan─▒ deneme s├╝r├╝mleri i├žin.

Ayr─▒ca biraz konudan sap─▒t─▒ca─č─▒m ama Mineclone ile modern Minecraft ile tonla fark var.