Telefondan Chrome tarayıcısını nasıl silebilirim

Android 11 işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorum. Başka bir tarayıcıya geçmek istediğimde, Chrome’u cihazımdan silemediğim için alışkanlık sebebiyle yeni tarayıcı yerine tekrar Chrome kullanıyorum.

https://btt-demo.btt.community/t/androidde-rootsuz-sistem-uygulamalari-nasil-silinir-rehber/2067 bu konu aradığınız şey mi?

7 Likes

Farklı forum konusu göndermek yasak mı bilmiyorum. ADB ile bu mümkün. Burayı inceleyebilirsiniz.

1 Like

O konuyu denedim ama “Canta” uygulaması telefonuma yüklenmedi.

Teşekkürler ama maalesef bilgisayarım olmadığı için buradaki yöntemi kullanamıyorum.

Sorununuz alışkanlık olarak kullanmaksa uygulama ayarlarına gelip Chrome’u devre dışı bırakabilirsiniz. Böylece ufak bir yer kaplar telefonda ve Chrome kullanılmaz hale gelir.

Bilgisayarınız olmadan bu tarz işlemleri yapması güç oluyor. Hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız ödünç bir bilgisayar alın veya internet kafeye gidin.

1 Like

Custom ROM kullan veya debloat at.

1 Like

Devre dışı bırakın. Siz açana kadar açılmıyor. Hayatta en son kullanacağım tarayıcıdır.

Ben es dosya yöneticisi ile bloatware leri siliyorum sen de kullanabilirsin öneririm. Chrome dahil çoğu bloatware kaldırmana olanak sağlıyor.

Çok fazla özelliği var sadece bir dosya yöneticisi değil.

Google playdeki ismi değişmiş galiba ESuper file explorer olmuş. Ben pro unlocked apk kullanıyorum o yüzden google playden takip etmiyorum.

1 Like