Steam'de Backup Destination ekranında klasörler çıkmıyor

96
Ekrandaki gibi oluyor. Sadece bu da değil compatibility oyunlar big picture(normal Steam aktifleştiremiyor) üzerinden açılabiliyor.

Merhaba iyi forumlar. Sorunun kaynağını anlamak için birkaç sorum var size.

1. Steam’i hangi yöntem ile kurdunuz acaba?
  2. İkinci sorum ise (alakalı olduğuna dair içerikler mevcut diye soruyorum) hangi pencere yöneticisini kullanıyorsun?
1 Like

JWM kullanıyorum. Openbox’ta da oluyordu. Repodan kurdum.

Kurulum adımlarınız şu şekilde miydi: Önce non-free/multi-lib repoları aktif edip ardından direk steam’i mi kurdunuz? Kurulum yaptıktan sonra gerekli ek paketler adı altında başka paketler de kurdunuz mu? Alternatif olarak steam’i flatpak üzerinden kurmayı da denediniz mi veya düşünür müsünüz acaba?

İlginç olan şu ki Flatpak’ta de aynıydı sonra sildim onu. Steam buradaki ne varsa kurdum.

Additional steps diye bahsettiği kısımda hem ekran kartı için ek paketler mevcut hem de Generic (for all systems) de ek paketler mevcut. Bu paketlerin tamamen yüklü ve güncel olduğundan emin miyiz acaba? Eğer yüklü ise steam’i -console kodu ile çalıştırıp konsol ekranı üzerinden yedeklemeyi de deneyebilirsiniz. Eğer o şekilde de olmuyor ise dosya ve kullanıcı izinlerinde bir hata oluşmuş olabilir. Bir de bir dosya seçmenizi gerektirecek diğer steam ekranlarında da bu sorun var mı yoksa sadece yedekleme kısmına özel mi bu hata?

2 Likes

Eksik paketi buldum. xdg-desktop-portal-gtk . Sizin de yardımınız oldu. Steam’i console ile açınca hata verdi. Hata beni xdg’i araştırmaya götürdü. Ardından bu paketi buldum ve tamamdır.
Steam’i console ile açmak için “steam steam://open/console” . Aslında geriye tek sorun kaldı o da Big Picture’da oyunun özellikleri kısmı açılıyor. Normal Steamde açılmıyor.

2 Likes

Evet haklısınız. Girdiğim bir sitede bundan bahsedildiğini farkettim siz dedikten sonra. İlgili gönderi için Steam - Cannot browse for new library folder [SOLVED] / Multimedia and Games / Arch Linux Forums . Böyle bir değişiklik yaptıklarını duymamıştım. Hatta kde için xdg-desktop-kde paketi gerekiyormuş mesela. :hugs:

2 Likes