Spotify'a Zam Geliyor

Spotify uzun s├╝reler zam yapmayan bir uygulama olmas─▒na ra─čmen bu sene ikinci kez zam yap─▒yor.

Bireysel plan 11$ iken 12$, 6 ki┼čilik aile plan─▒ 17$ iken 20$, Duo plan 15$ iken 17$ oluyor.

Bunun sebebini Spotify ÔÇťdaha ├žok yat─▒r─▒m ve giri┼čim ve yeni ├Âzellikler i├žinÔÇŁ oldu─čunu s├Âyl├╝yor lakin kullan─▒c─▒lar yap─▒lan yat─▒r─▒mlar i├žin pek memnun de─čil.

Sesli kitap, podcast ve di─čer yap─▒lan ├Âzellikler i├žin pek memnun de─čil. Kullan─▒c─▒lar forumlarda ÔÇťSadece m├╝zik istiyor ve sa├žma sapan ├Âzellikler i├žin fazla para ├Âdemek istemiyoruz.ÔÇŁ diyorlar.

Haberin kayna─č─▒:

3 Likes

Neyseki Spotube veya YouTube Music uygulamas─▒ gibi reklams─▒z, ├╝cretsiz ve a├ž─▒k kaynak alternatifler var.

2 Likes

Do─črudur, SpotifyÔÇÖa ├žok bo┼č ├Âzellikler gelmeye ba┼člad─▒. ├ço─ču da ├žok minik bir kitleye hitap edecek ├Âzellikler. S─▒rf yapmak i├žin yap─▒yorlar.

Ben de bu y─▒l sonuna kadar kullanmaya devam edip sonras─▒nda ba┼čka bir uygulama aray─▒┼č─▒na ge├žece─čim.

1 Like

T─▒dal var 350 TLye denk geliyor san─▒r─▒m.
Spotify gibi ama sesler a┼č─▒r─▒ kaliteli.

Youtube Premium iyidir ya, hem SpotifyÔÇÖda olmayan m├╝zikler var hem de reklamlardan kurtulmu┼č oluyorsunuz telefonda arka planda video oynatabiliyorsunuz ekran kapal─▒yken dahi; daha ne olsun.

1 Like

Reklams─▒z ve arka planda video oynatma ├Âzelli─či olan RevancedÔÇÖa da bakabilirsiniz.

biÔÇÖ ona zam gelmemisti. fjsihefosefsu

saka bir yana kurun vps/vdsinize navidrome rahat rahat kullanin.

Bu platformdan zam haberi okumay─▒ d├Ârt g├Âzle bekliyordum,

Uzun s├╝re a─ča ba─čl─▒ depolama ayg─▒t─▒m─▒ kullanarak m├╝zik koleksiyonunu y├Ânetmi┼čimdir. Zaman ilerledik├že m├╝zik koleksiyonunu y├Ânetmek, yeni ke┼čfetti─čim sanat├ž─▒lar─▒n m├╝ziklerini etik g├Ârd├╝─č├╝m yollarla edinmek ve cihazlara ├ževrimd─▒┼č─▒ indirtmek benim i├žin art─▒k istemedi─čim bir u─čra┼ča d├Ânm├╝┼čt├╝r.

Dijital platformlar─▒n art─▒┼č─▒yla CD, Plak ve benzeri fiziksel formatlar─▒n pop├╝laritesinin d├╝┼č├╝┼č├╝ de, bunda bir rol oynam─▒┼čt─▒r.

G├╝n├╝n sonunda benim i├žin ┼ču merak konusu olmu┼čtur, Spoitfy dahil olmakla birlikte bir ├žok dijital platform, sanat├ž─▒lara ÔÇťdengeliÔÇŁ bir ├Âdeme sa─člamad─▒─č─▒ ve son telif hakk─▒ de─či┼čiklikleri sanat├ž─▒lar endi┼čelendirdi─činden.
Kaynak

Acaba sanat├ž─▒lar─▒ nas─▒l destekleyece─čiz

Bu, tam olarak cevaplayamad─▒─č─▒m bir soru olmu┼čtur, konserler ve benzeri etkinlikler sanat├ž─▒lar i├žin b├╝y├╝k ve ├Ânemli bir kazan├ž kayna─č─▒ olsa da, konsere gitmek herkes i├žin ideal olmayabilir, co─črafik ┼čartlar devreye girebilir. Farkl─▒ k├╝resel veya yerel olaylar bunlar─▒ tamamen engelleyebilir.
K├╝├ž├╝k, m├╝zik gruplar─▒ bu durumdan daha ├žok etkilenmekte, b─▒rak─▒n tek bir ├╝lkeyi, s─▒kl─▒kla tek bir b├Âlgede konser veren bu gruplar, bu t├╝r platformlardan gelen kazan├žlara daha fazla ba─čl─▒ olmak durumunda kalm─▒┼čt─▒r.

1 Like

ke┼čke her ┼čey bu kadar siyah beyaz olsa. ÔÇťrahat rahatÔÇŁ ise ┼č├╝pheli bir s├Âylem

siyah beyaz derken? ve gayette rahat rahat.

1 Like

Ke┼čke ÔÇťSpotubeÔÇŁ'u daha erken duysayd─▒m ):

2 Likes

spotuba i├žin spotify hesab─▒ gerekmiyor mu?

https://btt.community/tag/yaz─▒l─▒m-├Ânerisi?ascending=false&order=views istersen buraya bak belki daha nicelerini duymam─▒┼č olabilirsin

1 Like

├ľnerdi─činiz a├ž─▒k kaynak Android uygulamalar─▒ - Umut_Kandemir taraf─▒ndan #36 bence sabit durmal─▒ yeni LinuxÔÇÖa ge├ženler i├žin (yeni olmas─▒nada gerek yok ger├ži, bende birka├ž tane uygulama eklemi┼čtim.)

1 Like

Onu bilmiyorum maalesef.

1 Like

M├╝zik dinlemek i├žin: RiMusic
Podcast dinlemek i├žin: AntennaPod

2 Likes

YouTube Premium kullan─▒yorum. Daha iyi.

2 Likes

YouTube premium kullan─▒yorum aile ├╝yeli─či YouTube hakediyor ama Spotify bence art─▒k abartt─▒.

1 Like