Sızıntı Testleri İçin Dağıtım Önerisi

Herkese merhabalar. Technopat’ta da bir iki konu açtım ama tatmin olamadım.

1. Sadece bu işlere ayıracak bilgisayarım yok. Yani %95 Live modunda kullanmam gerekli.
  2. En çok Wifi testlerine ilgim var. Bundan dolayı da airgeddon aracının yüklü geldiği bir dağıtım istiyorum. Çoğu dağıtımda yüklü gelmiyor ve acil işim düştüğümde internete erişimim yoksa apışıp kalıyorum. Erişimim olsa bile her Live moduna girdiğimde baştan yüklemeyle uğraşmak istemiyorum.

Şuan WifiSlax kullanıyorum. Airgeddon yüklü geliyor. Başka önerilere de açığım.

Bir işletim sistemi önermeden önce şunu sormak istiyorum. Live modda dahil olsa bir persistence kısım oluşturduğunda (bildiğim kadarıyla) yüklediğin paketler ve yaptığın değişiklikler kalıcı oluyor. Bunu denedin da olumsuz bir sonuç mu doğurdu acaba? Çünkü artık birçok işletim sisteminin live modunda bu özellik var.

Persistence oluşturmak istemiyorum. Usb’de kalan kısmı dosya kopyalama olarak kullanacağım için.

Peki işletim sisteminin boyutu sizin için önemli mi? Mesela Kali Linux’da default olarak bu paket gelmiyor. Normal versiyonu 3.8 GB boyutunda. Ama tüm paketleri içeren bir versiyonu da var. O da yaklaşık 11 GB boyutunda ve airgeddon da dahil olmak üzere şu listedeki tüm araçları içeriyor.

2 Likes

Istediginiz paketleri Puppy linux’a kurup Puppy toolarini kullanarak sistemin imajini alin ve usb’ye yazdirin.

1 Like

Evet 11 GB benim için biraz fazla. Mümkünse bu işi 4 GB ya da 8 GB’lik USB ile bitirmek istiyorum.

O zaman kendi live ISO dosyanızı istediğiniz ek paketleri de dahil ederek oluşturmanız gerekecek. Bunun için size Kali’nin kendi sitesinden bir rehber öneriyorum.

veya bunu da deneyebilirsiniz. Benzer bir yöntem farklı işletim sistemi. Hangi OS size daha çok hitap ediyorsa.

2 Likes

Profesyonel bir kullanıcı sayılmam ama deneyeceğim (◕‿◕)

Parrot kullanabilirsin yanlış hatırlamıyorsam aircrackng ve diğer wifi uygulamaları yüklü geliyor. Şuan da bakamıyorum kusura bakma.

Garip bir şekilde elimdeki usb wifi adaptörü sadece wifislax ile sıkıntısız çalışıyor. Diğer dağıtımlarda(Kali, Parrot vb.) başta çalışıyor muamelesi yapıyor sonra işlemler ilermeye başladıkça sapıtıyor. Wifislax’tan devam galiba ben.