Şifre Yöneticisi Öneri

Windows için en güvenli ve ücretsiz şifre yöneticisi hangisidir?

Bence Keepassxc iyidir.

3 Likes

Bitwarden kullanıyorum tavsiye ederim telefon pc

4 Likes

Keepassxc’yi sanal makinede kullanabiliyor muyum? Windows’a sanal makine kurmayı düşünüyorum da

Evet kullanabilirsin. Linux için desteği mevcut. İnternete kaydetmek yerine offline olarak bir database dosyasında saklanıyor. Bu dosyaya erişiminiz olduğu sürece Live USB’de bile kullanabilirsiniz.

Sanal makine lazım değil kullanmak için. Windows sürümü mevcut çünkü. Ama evet.

2 Likes

ne tür birşey istiyorsun? maksimum güvenlik dersen en mantıklısı şifreleri cihazda saklayan (keepass gibi) bir şifre yöneticisi olacaktır. şifreleri paylaşmak için kablo vs kullanabilirsin veya kablosuz olsun diyorsan syncthing gibi birşey kullanabiliirsin

1 Like

KeePassXC’de bu şifreleri usb diske aktarabiliyor muyuz?

Evet atabiliyorsun. KeepassXC senin için bir veri tabanı dosyası oluşturuyor. İstediğin her aygıta atabilirsin. Dilersen DVD’ye bile atabilirsin. Ek olarak soru sormadan önce birazcık kendimiz deneyebilirsek veya araştırabilirsek güzel olur. :slight_smile:

Soru sormadan önce: https://youtu.be/b76qVQbvwzA?si=SYr7sID8j80ZnqO3

3 Likes

Selamlar,
Uzun yıllar şifrelerimi defterlere yazarak sakladım. =) Yaklaşık bir sene önce KeepassXC ye gectim. Bitwarden’ın cloud yapısından dolayı tercih etmemistim. Daha sonra telefonuma da keepassdx kurdum. Pc ile telefonumu syncthing ile wifiden senkron ediyorum. Memnunum, oldukça kullanışlı. Tavsiye ederim.

4 Likes