Samsung M11'e Linux kurmak mümkün mü? Mobile Legends oynanabilir mi?

​​telefona linux kuracam ama bir korkum var hiç yapmadım aramalar ve de mobile legends bang bang açsın yeter önerin var mı ? pc de çok attım ama telefon bir kara kutu. telefonum samsung m11

Kral android bir telefon olduğu için zaten linux tabanlıdır kastettiğin bir linux dağıtımıysa pc için yapılmış bir yazılımın telefona kurulunca çok iyi performans vereceğini düşünmüyorum.

Hocam mobil Linux dağıtımlarından en popülerleri PostmarketOS ve Ubuntu Touch ancak cihazınız ikisini de desteklemiyor. Mobile Legends oynamak için neden Linux Dağıtımı kurmak istiyorsunuz? Cihazınız yavaş olduğu içinse custom rom + microg veya nikgapps ile cihazınızı hızlandırmanız mümkün.

1 Like

telefonum eski çok donma ve de kendini aniden kapatmak gibi huyları gelişmeye başladı ve de bu beni rahatsız ediyor

Dediğim gibi Custom Rom ve MicroG/NikGapps ile donma kendi kendine kapanma sorunları muhtemelen çözülür, geçtiğimiz haftalarda arkadaşımın A51_4G cihazına LineageOS kurdum, o da aynı durumdan şikayetçiydi şuan cihazını efektif şekilde kullanabiliyor.