Samsung Cihazlarda Hard Reset Menü

Merhaba,

Samsung A12 cihazımda hard reset menüye ulaşamıyorum. Galiba erişim engellenmiş. Cihaz titreyip normal açılışa geçiyor. Yardımcı olabilecek var mıdır?

Teşekkür ederim.

Telefondan telefona tuş combinasyonları değişiyor diye biliyorum. Modelinizi internetten arayıp nasıl yapıldığına baktınız mı?

Evet çoğu yontem ise yaramadi

Belki baktığınız yerde yanlıştır diye atıyorum. https://www.youtube.com/watch?v=CDQLYgG36fs

Cihaz kilitlenmiş ise hard reset ekranına ulaşamazsınız. Cihazı boot moduna almayı deneyin ve mümkünse işletim sistemini tekrar kurup yeniden deneyin. Ayrıca cihazdan sistem uygulaması sildiniz mi?

Ne?:grinning:
Recovery menu’ye partisyon corrupt edilmedigi surece ulasilabilir.

Bu yöntem ve yotubedeki birçoğu yöntem işe yaramıyor. Attığınız linkteki tuş kombinasyonunu uyguladığımda cihaz titreyerek tekrar normal açılışa devam ediyor.

Hocam cihazda sorun yok. Sadece wipe cache partition yaparak eski güncellemelerin dosyalarını temizlemek istiyorum.

Acaba tuşlarınız düzgün çalışıyor mu? Normal başlattığında bütün tuşların düzgün bir şekilde basılabildiğini doğrulayabilir misiniz?

2 Likes

Bilgisayardan adb yöntemi ile recovery veya download moda alabilirsin, dener misin?

Cevaplarım onaydan ötürü geç geliyor kusura bakmayın.

Tuşlarda sorun yok @yusufipek hocam. Her tuşu test ettim.

@DeadLyBro o yöntemi yapınca garanti ile sorun yaşar mıyım ?

İyi çalışmalar.

1 Like

Cihaz kapalı iken ses artırma ve güç tuşuna basıyorum. Yazı gelince güç tuşunu bırakıyorum. Daha sonra hard reset menüsü gelmesi gerekirken cihaz titreyip normal açılışına devam ediyor. Daha önce böyle bir sorun yoktu. Android 11’de iken (sürümü yanlış hatırlamıyorsam) hard reset menüyü açabilmiştim. Knox güvenliği ile ilgili bir kısıtlama olabilir mi?

root atmadıysan çıkmaz galiba bilmiyorum araştırmak lazım

Belki tuşu bırakmayı yanlış zamanda yapıyorsundur, cihaz bir kez titredikten sonra Samsung yazısını görünce bırakmayı dene.

1 Like

Deneyeyim hocam. Teşekkürler.

1 Like

İşe yaradı mı? :slight_smile:

Akşam sorun vardı sanırım. Yazdığım mesaj iletilmemiş. Hocam denedim yine yazı çıktıktan bir süre sonra titreyip normal açılışa geçiyor.

Recovery tuslarina basili tutarken telefonu pc’ye baglamayi deneyin. Samsung yazisi geldiginde sadece güç tuşunu bırakın. Kalan butonlara basili tutmaya devam edin bilgisayara bagladiktan sonra.

3 Likes

Bilgisayarın işletim sistemi fark eder mi hocam? Windows ile mi yapmam gerek?

Bios’da bile olur. Usb’den guc gelsin yeter.

2 Likes