S-tui, İşlemci güç tüketimini nereden okuyor?

Herkese merhaba. Debian Sid yani Debian’ın rolling release olan sürümünü kullanıyorum ve 6.5.4 Xanmod çekirdeği aracılığıyla kullanıyorum, işlemcim ise Ryzen 5 - 5600. Soruma geçeyim: s-tui isimli program stress isimli program için bir arayüz sağlıyor. stress’i Komutla yazarak çalıştırmanız gerekirken s-tui sizin doğrudan arayüzden çalıştırmanızı sağlıyor. Bunun haricinde fan hızı, işlemci kullanımı ve sıcaklık gibi nicelikleri de gösteriyor. s-tui’de aynı zamanda işlemcinin güç tüketimini root yetkisiyle çalıştırdıysam görebiliyorum ancak normal sensörlerde bu değere ulaşamıyorum. sensors kısmında gözükmüyor ne root yetkisiyle ne de normal kullanıcıyla. Birçok program derledim gücü ölçmek için ancak okuyamadım. Ama bu program gücü bir şekilde okuyabiliyor. Ben bu programın güç tüketimini nereden okuduğunu gerçekten anlamadım, bu program güç tüketimini nereden okuyor olabilir.

Kaynak kodundan baktığım kadarıyla intel işlemciyse /sys/class/powercap/intel-rapl/energy_uj’den bakıyor, Amd işlemciyse /sys/devices/platform/amd_energy.0/hwmon/'dan bakıyor. Amd’de sanırsam her çekirdeğin ayrı güç kullanım bilgisine ulaşabiliyorsun.

bkz. https://github.com/amanusk/s-tui/blob/3b1a9c52cffc14e7d506e66176a58434779b9e39/s_tui/sources/rapl_read.py#L32

Kaynak kodunu incelediğiniz için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz dizinde /amd_energy.0 diye bir donanım oluşturulmamış. Sanırsam sorumun cevabı bu değil.