RX570 Ekran kart─▒ marka tavsiyesi

Merhaba iki ekran kart─▒ aras─▒nda kald─▒m

• Asus ROG RX570 4GB ve
  • Sapphire RX570 4GB

Hangisini tavsiye edersiniz?

Bence 0db ├Âzelli─činden Asus tercih ederdim. Fiyat fark─▒ ne kadar acaba ?

Asus ROG 570ÔÇÖin OC modeli vard─▒ bende eskiden. Baz─▒ oyunlarda Wattman hatas─▒ ya┼čam─▒┼čt─▒m. Oyundan ├ž─▒kt─▒─č─▒mda, alt tab yapt─▒─č─▒mda veya steamÔÇÖin oyun i├žin men├╝s├╝n├╝ a├žt─▒─č─▒mda beni oyundan at─▒yordu veya tekrar oyuna giremiyordum. Cihaz─▒ yeniden ba┼člatsam bile bu sorun ├ž├Âz├╝lm├╝yordu ve ekran kart─▒ ayarlar─▒m kendi kendini s─▒f─▒rl─▒yordu. Bu sorun uzun bir s├╝re ├Ânce ├ž├Âz├╝ld├╝, sonra bir daha ya┼čamad─▒m.

Ama bu s├╝re zarf─▒nda AsusÔÇÖun teknik servisinden baya yard─▒m ald─▒m ve bu benim bir markaya y├Ânelik olumlu bir d├╝┼č├╝nce olu┼čturmama neden oldu. Hatta 2-3 kere kart─▒ g├Ânderdim geri geldi vs. Servis hizmetinden baya memnun kald─▒m bu s├╝re├žte. Bunu da g├Âz ├Ân├╝nde bulundurabilirsin :slightly_smiling_face:

F─▒yat fark─▒ yok. Ayn─▒.

Bu RX470 ve Rx570 lerde mining muhabbeti d├Ân├╝yordu bir ara. E─čer 2.el alacaksan ├žok dikkatli ol.

Polaris mimarisi olan bir GPU almaman─▒n─▒z─▒ ├Âneririm. YouTubeÔÇÖda ve di─čer mecralarda yayg─▒n olarak kullan─▒lan VP9 ve AV1 gibi codecler desteklenmedi─či i├žin Hardware Video Decoder / Hardware Acceleration ├Âzelli─činden yararlanamazs─▒n─▒z. Bu y├╝zden bu codecler yaz─▒l─▒m kod ├ž├Âz├╝c├╝yle i┼člemci ├╝zerinde i┼členir ve bu y├╝zden CPU kullan─▒m─▒ tavan yapar. Bence asgari VCN 1.0 ve ├╝zeri olacak s├╝r├╝mlerin desteklendi─či bir GPU alman─▒z iyi olacakt─▒r. Buradaki tabloya g├Âz atabilirsiniz: Unified Video Decoder - Wikipedia

SapphireÔÇÖin hangi modeli? Ayr─▒ca 0DB ├Âzelli─či corectrl ile kendin de ayarlayabilirsin. 4GB modelleri miningciler aras─▒nda daha az pop├╝lerdi, belki bu bilgi i┼čine yarar.

AsusÔÇÖa gelecek olursak maalesef herhangi bir VRAM so─čutmas─▒ sunmuyor. Bu kartlar─▒n eski kartlar oldu─čunu ve VRAMlerin BGA yap─▒ya sahip oldu─čunu hesaba katarsak bozulma riski Sapphirelere g├Âre y├╝ksek olabilir.

Ayr─▒ca kart─▒ ald─▒ktan sonra UV denemesi yapman─▒ ├Âneririm. Daha az ─▒s─▒nmas─▒n─▒ ve elektrik t├╝ketmesini sa─člayacakt─▒r.

Bende MSI RX570 OC Edition var. Memnunum. Windows tarafinda MSI Afterburner ile kullanabiliyorum vs.

Arkada┼člar ├žok garip bir olay ya┼čad─▒m bug├╝n asl─▒nda fenada olmad─▒ kart sorunlu ├ž─▒kt─▒ ye┼čil ekran verdi adama bildirdi─čimde ├Âz├╝r dileyip m├╝tevaz─▒ bir ┼čekilde 580 verdi 45 dakikad─▒r furmark testi yap─▒yorum 80FPS 75 derece hi├žbir sorunu yok gibi duruyor. ├ľnerdi─činiz bir┼čey varm─▒?