RSS ─░stemcileriniz

Hangi RSS istemcilerini kullan─▒yorsunuz? Neden ve avantajlar─▒/sevdi─činiz ├Âzellikleri neler?

Ben FreshRSS kullan─▒yorum.

Avantajlar─▒:

• Web ├╝zerinden olmas─▒ b├Âylece b├╝t├╝n cihazlar─▒ndan eri┼čebiliyorsunuz.
  • Kategori sistemi ho┼čuma gidiyor. Ana sayfaya istemedi─činiz kategorileri eklemeyebiliyorsunuz. ├ľrne─čin ben haberlerin ana sayfama d├╝┼čmesini istemiyorum. Ek olarak t─▒klay─▒nca g├Ârmek istiyorum.

Dezavantajlar─▒

• ├çevrim d─▒┼č─▒ ├Âzelli─či tam olarak yok PWA destekliyor ama pek mobilden kullanm─▒yorum ne kadar d├╝zg├╝n ├žal─▒┼č─▒yor bilmiyorum.
3 Likes

├çok fazla RSS kullanm─▒yorum ancak Android i├žin
Read You ├Ânerebilirim.

• G├╝zel tasar─▒ml─▒ ve Material You destekli b├Âylece istedi─činiz rengi se├žebiliyorsunuz.
  • A├ž─▒k kaynak
  • Bildirim alma ├Âzelli─či vb. var
3 Likes

Newsboat kullan─▒yorum, terminalde ├žal─▒┼č─▒yor ve baz─▒ tu┼člar ile kontrol ediliyor.

RSS feedlerinizi bir dosyada tutuyorsunuz. Ba─člant─▒y─▒ taray─▒c─▒da a├žma ve belirli aral─▒klarla otomatik yenileme gibi ayarlar─▒ config dosyas─▒nda yapabiliyorsunuz.

5 Likes

RSS kullanmama gerek yok her haftasonu Teknoloji Raporu var zaten B)

9 Likes

tam anlam─▒yla bir RSS istemcisi olmasa da ┼ču s─▒ralar Omnivore kullan─▒yorum, ÔÇť┼čimdi kaydet sonra okuÔÇŁ uygulamas─▒ olsa da yak─▒n zamanda RSS deste─či eklediler ve i┼čimi g├Âr├╝yor. onun haricinde e-posta b├╝ltenlerine de OmnivoreÔÇÖun sa─člad─▒─č─▒ alias e-postalar ([email protected] gibi) ile abone olabiliyorsunuz. Google ReaderÔÇÖ─▒ seviyorduysan─▒z ┼ču anda elimizdeki ona en yak─▒n alternatif bu diyebilirim. RSS istemcisi olarak baz─▒lar─▒na yetersiz gelecektir fakat bir okuyucu olarak i┼čini ├žok iyi yap─▒yor.
OmnivoreÔÇÖa eklemeye uygun bulamad─▒─č─▒m kaynaklar─▒ da FeederÔÇÖa ekliyorum.
Miniflux da tercih etmek istedi─čim alternatiflerden birisi, e─čer kar┼č─▒layabilseydim (kendiniz hostÔÇÖlamal─▒s─▒n─▒z) muhtemelen bunu kullan─▒rd─▒m

2 Likes

Mobil i├žin t├╝m i┼člemleri otomatik yapacak ve bizede okumak kalacak bir uygulama var m─▒d─▒r?

Bende FreshRSS kullan─▒yorum.

Ben ├Âzg├╝r yaz─▒l─▒m olmayan Feedly kullan─▒yorum.Bu arada isterseniz RSS ak─▒┼č─▒n─▒zda bulunan siteleri,kanallar─▒ ├Ânerebilirsiniz.

Ben direkt telegram ├╝zerinden bot kullan─▒yorum RSS i├žin. Hatta kulland─▒─č─▒m baz─▒ RSSÔÇÖler i├žin de kanal a├žt─▒m, insanlar faydalanmak ister belki diye. Bakmak isteyen olursa: Bildirim Kanallar─▒

newsboat kullan─▒yorum

Uzun bir s├╝redir Fluent Reader kullan─▒yorum ve a├ž─▒k├žas─▒ g├Ârd├╝─č├╝m en iyi RSS istemcisi diyebilirim ├žok ho┼č bir g├Âr├╝n├╝m├╝ var.

Thunderbird MailÔÇÖ i kullaniyorum.

1 Like

Thunderbirdun keyfini mobilde bulamadim. Her seyi takip etmeye calismak iskence zaten. Her sabah ise giderken yarim saat hackernews yuksek oy almis urlere bakarak idare ediyorum

Ben ┼čahsen bir uygulama yerine bir telegram botu kullan─▒yorum. RongRong isimli bir arkada┼č─▒n geli┼čtirdi─či bir bot. Ayn─▒ zamanda T├╝rk├žeye ├ževirisinde de katk─▒m olmu┼čtu. O y├╝zden kullanmak daha ├žok ho┼čuma gidiyor.

2 Likes

Elfeed kullan─▒yorum, Emacs i├žin tasarlanm─▒┼č g├╝zel eklentilerden biri.

3 Likes