Root kurunca Rom crash verdi

Merhabalar.Redmi Note 10 telefonumda PE(pixelexperience) 12+ edition kulanıyorum.Yusuf abinin root tutorialını izledim ve öyle kurdum zaten videodaki işlemle aynı oldu.Telefonumda ramdisk yes ve boot vardı yusuf abidede öyle.Ben magiski kurdum normalde telefonumun boot süresi 17-20 saniye oluyordu.Magisk kurdum telefon geç açıldı ve telefon wifi ağına bağlanmıyor,whatsappdan arkadaşıma durumu anlatıcam sesli mesaj gönderemiyorum (mobil veri kullanarak) direkt crash oluyor uygulama, sistem baya yavaşladı düzeltmek için sildim rootu fakat yinede aynı sorunlar var.İnternetden baktım ama net bir çözüme ulaşamadım.Yardım edin ne yapmam gerek?Sistemi yeniden formatlayıp romu yenidenmi indirmem lazım?
Not:magiski kendi github sayfasından indirdim

@yusufipek abi yardımcı olurmusun lütfen

Romu sıfırdan kurup magisk delta kurmani tavsiye ederim.

Magisk delta gerek antiloop özelliği ve gerek uygulamaların rootu algılayıp açılmaması sorunlarına karşı daha iyi.

Releases · HuskyDG/magisk-files · GitHub ( Buradan app-release.apk yazanı indirip .apk yazan yeri silip .zip yapın ve twrpden yükleyin)

Munir, ilk romu flashla sonra magisk flashla ama 26.1 sürümünü, telefonu yeniden başlat.

Magisk v26.1 apk yükle uygulamaya gir, kurulum için devam et 5sn içinde yeniden başlatacak.

Telefon açıldıktan sonra magisk gir kuruluma devam et, kurtarma modu işaretli olmayacak şekilde devam et doğrudan kurulum seç devam et sonra yeniden başlat.

Eğer Düzgün çalışıyorsa Magisk sürümünü yükseltme.

(Telefonum Redmi Note 7, Magisk in 26.1 den sonraki sürümleri benim cihazda düzgün çalışmıyor yeniden başlat dediğimde kurtarmaya atıyor belki ondan olmuştur veya romdan kaynaklı da olabilir.)

Bende ROM-dan kaynaklı olduğunu düşünüp,Crdorid kurdum ve yusuf abinin dediği gibi yaptım.Beni Crdorid kendi recoversine atdı ve yazdiki iste sistem crash verdi format data yapın.Dediğiniz yolu denicem ama bu root olayı yüzünden iki kez telefonum crash oldu,hard reset attım ve bir seferindede çabuk telefona erismek zorundaydim başka rom kurcaktım.Recoveryde wipe data yaparken,yanlışlıkla yeniden başlattım vendoru felan silmiş oldum system root felan gitti :smiley:.Kaç saat uğraştım telefonu geri döndürmek için.Bu root işine şimdilik ara verim ama sizin dediğinizi de denerim

nereden indirdin romu romla ilgili sıkıntı olabillir mi?

Kendi sitelerinden.Ben asla unoffical indirmem

Stock rom atin herseye sifirdan baslayin.

Evettt herkese merhaba.Sonunda problemsiz şekilde root atmayı başardım.Twrp ile magisk dosyasını flashladım sonra telefonu yeniden başlattım ve magisk kuruldu herkese yardımlarınızdan dolayı teşşekürler :heart:

1 Like