Reklam engelleyici testlerinden kaç puan alıyorsunuz?

Bu testlerden kaç puan alıyorsunuz?

Ben AdGuard Home, Brave ve uBlock Origin kullanarak birinci testten %100, ikinci testten %96 alıyorum.

sadece Ublock orgin kullanarak

Test Ad Block - Toolz

%100

AdBlock Tester: test your AdBlock extensions

%96

NextDNS + Cromite kullanıyorum mobil için NextDNS’de 20-30 civarı filtre Cromite’da ise Adguard filtreleri kullanıyorum ikisinden de 100 puan alabiliyorum.

Böyle oldu mobildeyim. Genel kullanım için kullandığım Mull ile girdim.

Foruma ve hesaplarımı kullandığım yerlere de cromite üzerinden giriyorum. Onda da ilki 97 ikincisi 100.

Anime falan izlerken açılmayan videolar için kullandığım Brave’de de ilki 99, ikinci 96 almaktayım.

Hepsi mobil.

bundan %96

bundan %78 alıyorum
bravein kendi adblocker ı

Test Ad Block - Toolz

%100

AdBlock Tester: test your AdBlock extensions

%96

Brave + ublock origin kullanıyorum.

%100 (150/150)

%100 (10 service, 20 check)

Sadece Brave kullanıyorum.

• Ayarlarda tüm reklam engelleme listelerine aboneyim.
  • İzleyiciler & reklam engelleme: Katı
  • Parmak izi kontrolünü engelle: Katı, siteleri kırabilir
  • Çerezleri engelle: Sadece çapraz site

Hocam biraz katı olmuyor mu? Hiç yanlış-pozitif ile karşılaştınız mı?

Firefox ve Ublock ile ikisinden de 100 aldım.

Bazı sitelerde çok kısıtlı da olsa bozulmalar olabiliyor. Bazen işte bir siteye girdiğimde görmem gereken bir şey açılmıyor veya yönlendirme sonrası hata veriyor gibi olabiliyor. Bunu da o site özelinde kalkan ayarlarını normal’e çekerek düzeltiyorum.

En bariz örnek olarak Oracle de oturum açmak için onun ayarını normal (default) da tutuyorum. Diğer siteler bundan etkilenmiyor :hugs:

Her ikisindende 100 aldım.

Firefox + uBlock Origin

İki testten de 100 puan aldım. Firefox kullanıyorum, firefox profilimi ffprofiledan oluşturdum. Eklenti olarak uBlock Origin ve Privacy Badger kullanıyorum.

1 Like

Ikisi de ben de 100% :muscle:

çok garip bende 95% ve 96% çıktı (Bende Brave adblocker kullanıyorum)

Os, Dns vb farkından da olabilir.

Ana farklıkık bence birkaç nedenden kaynaklı olabilir

1. Reklam engelleme listelerinden (Bravede default olarak bir kısmı işaretli) hepsine üye misiniz?
  2. İzleyiciler & reklam engelleme ayarlarınız hangi seçenekte
  3. Parmak izi kontrolünü engelle ayarınız hangi seçenekte
  4. Çerezleri engelle ayarınız hangi seçenekte.

Hepsini topluca değiştirmek yerine numara sırasına göre daha katı veya kapsamlı olan ayara getirerek yeniden deneyebilirsiniz. Sizin için 100/100 olması önemli ise bu sonuca ulaştığınız ayarlarda bırakabilirsiniz. Veya benim gibi düşünüyor iseniz hepsini en son/katı ayara alıp rahat edebilirsiniz. Bu örnek sitelerdeki reklamlar ve yöntemler de zaman zaman güncelleniyor. O nedenle bugün 95-100 aldığınız testen ileride daha az almanız da mümkün

1 Like

Firefox ve uBlock Origin ile ikisinden de %100.

Bundan %99

Bundan %100

Sadece saf firefox-bin ve uBlock Origin

Adaway+turkish ad host 100-100